[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 27. 06. 2022   Meniny má Ladislav, Ladislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do synody o synodalite sa zapojili členovia Hnutia Svetlo-Život u nás
P:3, 07. 06. 2022 13:21, DOMSmižany 7. júna (TK KBS) Aj tento rok sa v dňoch 3. - 5. júna 2022  uskutočnila centrálna Oáza Matka (COM) spojená aj s kongregáciou zodpovedných (KZ) Hnutia Svetlo-Život (HSŽ) na Slovensku. V Dome Božieho Milosrdenstva v Smižanoch sa stretlo vyše 40 členov Hnutia,  aby sa duchovne a v modlitbe pripravovali na prázdninový duchovný program a urobili syntézu synodálneho kráčania v rámci Hnutia, ktoré sa zapojilo do synody o synodalite Cirkvi.

Prvý deň stretnutia bol vo svetle otázky, ktorú dal Kristus apoštolovi sv. Petrovi. Aj na adresu účastníkov zaznela otázka: Miluješ Krista? V tichu adorácie sa prítomní mohli zamýšľať nad touto otázkou. Druhý deň bol venovaný plánovaniu letných oáz a iných oázových programov. Tieto prázdniny sa uskutoční 17 duchovných programov pre mládež, rodiny, manželov a dospelých. Do týchto programov sú pripravení animátori, moderátori a kňazi, ktorí s odhodlaním prijímajú službu venovať sa účastníkom duchovných cvičení.

Na stretnutie bol pozvaný aj hosť z Poľska - Damian Kwiatkovski, hlavný moderátor DC v Poľsku, ktorý je zodpovedný za všetky manželské skupiny HSŽ na svete. Prihovoril sa na tému Život vo svetle, čo je aj hlavná téma na nasledujúci formačný rok. Vrcholom druhého dňa COM bola svätá omša, pri ktorej bolo uvedenie nového národného páru Domácej Cirkvi (DC), čo je rodinná vetva HSŽ na Slovensku a nového moderátorského páru diakonie oslobodenia HSŽ a Kruciaty Oslobodenia Človeka.

Pri svätej omši boli odovzdané sviece zodpovedným moderátorom letných oázových programov ako symbol Kristovho svetla, ktorým máme zapaľovať ľudské srdcia. Zaznelo i povzbudenie, aby sme sa otvárali na Ducha Svätému, ktorý nás môže zapaľovať. Pri večernej modlitebnej vigílie zúčastnení spoločne vzývali Ducha Svätého, aby naplnil všetkých členov Hnutia svojou láskou a mocou. Stretnutie vyvrcholilo nedeľným slávením slávnosti Zoslania Ducha Svätého v eucharistickom spoločenstve farskej komunity vo svätyni Božieho Milosrdenstva v Smižanoch.

TK KBS informoval Jozef Heske( TK KBS, jhe; ml ) 20220607026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním