[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rodinkovo vstúpilo do 10. roku života a služby, oslávi ich vďakyvzdaním 
P:3, 02. 06. 2022 10:05, DOM

Belušské Slatiny 2. júna (TK KBS) Dom prijatia pre rodiny Rodinkovo z Belušských Slatinách vstúpilo tento rok do 10. roku života a služby. Pri tejto príležitosti sa rozhodlo desať dní ďakovať Najsvätejšej Trojici „za všetku priazeň, ktorú dobrý Boh prejavoval rodinám i každému, kto sa za uplynulých desať rokov stal hosťom nášho Domu prijatia,“ hovorí Roman Seko, kňaz, ktorý Rodinkovo zakladal. 

Vďakyvzdanie začalo 1. júna v kaplnke Rodinkova za rôzne okruhy ľudí, v spolupráci s ktorými mohlo Rodinkovo ponúkať svoju službu prijatia, i za každého z našich hostí. „Budeme teda ďakovať a prosiť aj za každého z vás. Viac informácií o jednotlivých večeroch nájdete aj na obnovenej stránke www.rodinkovo.sk,“ vysvetľuje kňaz Roman Seko. Na večery je možné pripojiť sa aj online cez ZOOM (link / Meeting ID: 820 7979 0132 / Passcode: rodinkovo). Každý ďakovný večer bude trvať zhruba hodinu, jeho súčasťou bude meditácia nad Božím slovom, prezentácia služby Rodinkova, svedectvá a adorácia s chválovými a inými piesňami. 

Vznik Rodinkova bol inšpirovaný spoločenstvom ľudí v talianskom mestečku Caresto, kde od roku 1970 postupne vyrástlo miesto prijatia pre rodiny s deťmi slúžiace tisíckam rodín z celého Talianska.  V roku 2003 tu duchovný otec a zakladateľ Rodinkova, kňaz Roman Seko zažil víkendovú duchovnú obnovu pre rodiny. Po tomto zážitku odchádzal z Talianska s myšlienkou: „Keby sme niečo podobné mali na Slovensku, bolo by to veľké požehnanie pre naše rodiny...“ O deväť rokov neskôr, v roku 2012, to, čo sa javilo ako nesmelá túžba, začalo nadobúdať reálne kontúry. 

Dom prijatia pre rodiny Rodinkovo je inšpirovaný štruktúrou podobného typu v talianskom mestečku Caresto. Rodinkovo všetkým členom tradičnej rodiny, ako aj snúbencom, ponúka priestor nielen na duchovnú, duševnú a fyzickú regeneráciu, ale aj duchovné a formačné programy pre malých i veľkých, mladších i starších, aby každá rodina, aj tá budúca, mohla fungovať čo najlepšie.Programy pre manželov a rodiny tvoríme v Rodinkovo tvorí  a pripravuje v spolupráci s mnohými spoločenstvami, hnutiami, komunitami a prorodinnými organizáciami, ktorým záleží na dobre manželstiev a rodín. 

Pri zabezpečení podujatí Rodinkovo spolupracuje aj so Sekciou pre rodinu Žilinskej diecézy a tiež s občianskym združením Asociácia rodín a rodinných spoločenstiev na Slovensku, ktoré patria medzi hlavných partnerov Rodinkova.  Dom prijatia pre rodiny Rodinkovo sa nachádza v prostredí na rozhraní Považského podolia a Strážovských vrchov na úbočí zmiešaného lesa Belušských Slatín.( TK KBS, ml; pz ) 20220602016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]