[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Trnavskej arcidiecéze budú oddnes sláviť denné sväté omše za život
P:3, 01. 06. 2022 10:20, DOM

Trnava 1. júna (TK KBS) „Za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a za zachovanie Božieho plánu s človekom, manželstvom a rodinou v našej krajine.“ Takto znie úmysel 30 svätých omší, ktoré oddnes počas celého mesiaca jún budú sláviť kňazi Trnavskej arcidiecézy. Budú tak pokračovať v tohtoročnej štafete slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života na Slovensku.

Od začiatku roka 2022 až do dnešného dňa bolo v našej krajine odslúžených už celkovo 151 svätých omší na uvedený úmysel „za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a za zachovanie Božieho plánu s človekom, manželstvom a rodinou v našej krajine“. Na Slovensku denne zomiera pri umelom potrate 32 detí a ďalšie pri potratoch spôsobených chemickou antikoncepciou i tzv. núdzovou antikoncepciou, či ničením prebytočných embryí pri technológiách umelého oplodňovania. Čo by mohlo pomôcť pohnúť svedomím ľudí, aby naša krajina nežila v kultúre smrti? Práve úmysel slávených svätých omší, zámerne vybraný, môže pomôcť rozvoju kultúry života na Slovensku.

Do tejto iniciatívy je zapojený každý dekanát Trnavskej arcidiecézy. Budú sa v ňom opäť sláviť dve až tri sväté omše na úmysel šírenia kultúry života. Takto ich postupne odslúžia vybraní kňazi v dekanátoch Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Hurbanovo, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Sereď, Smolenice, Šaľa a Trnava. Zostávajúce sväté omše budú slávené trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom či kňazmi Trnavskej arcibiskupskej kúrie.

Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh predsedu Bioetickej subkomisie KBS, dnes už zosnulého spišského sídelného biskupa Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí KBS ešte v roku 2012 odsúhlasená iniciatíva slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života. Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac sú sväté omše slávené v inej diecéze. Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti.

Na svätých omšiach za šírenie kultúry života sa budú môcť zúčastniť i veriaci, ktorí majú záujem o osobnú účasť. Ponúkame vám zoznam, kde si môžete pozrieť názov dekanátu, miesto, kostol, hodinu a celebranta svätej omše počas celého mesiaca jún 2022.

Sväté omše za život v mesiaci jún 2022 v Trnavskej arcidiecéze

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave( TK KBS, to abu; ml ) 20220601018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]