[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyše 3 400 účastníkov kampane MINIdigi si dá cez týždeň digitálnu pauzu
P:3, 30. 05. 2022 13:30, DOM

Bratislava 30. mája (TK KBS) V eRku - Hnuti kresťanských spoločenstiev detí tento týždeň prebieha kampaň MINIdigi. Výzvu dať si digitálnu pauzu s deťmi na stretkách, v rodine či v škole prijalo viac ako 2 900 detí a 460 animátorov, rodičov a učiteľov z celého Slovenska. Do aktivít súvisiacich s radostným prežívaním MINIdigi týždňa sa môže zapojiť ktokoľvek cez web www.erko.sk/minidigi.

„Mnohé deti a mladí ľudia sa vo svojich spoločenstvách rozhodli dať si digitálnu pauzu a stíšiť svoje displeje na minimum. Chcú sa vďaka tomu učiť digitálnej miernosti, ktorú považujeme za superschopnosť zajtrajška. Vďaka digitálnej miernosti získavajú čas navyše na budovanie priateľstiev s rovesníkmi a zažívajú nezabudnuteľné spoločné zážitky,“ objasňuje Andrej Gejdoš, predseda eRka.

V rámci kampane eRko ponúka podnetné námety pre animátorov i učiteľov, ktorí túžia sprevádzať deti a mladých v digitálnom svete, viesť ich k žitiu čnosti miernosti vo využívaní digitálnych technológií a k hodnotnému prežívaniu času. Metodické materiály pre spoločenstvá, stretká či triedne kolektívy obsahujú 5 stretiek, ktoré vychádzajú z tohtoročnej témy KONTAKT.

V rámci jednotlivých námetov sú priblížené rôzne spôsoby kontaktovania sa cez inšpiratívne a rôznorodé aktivity (napríklad scénky so zameraním na slušné správanie, aktivity predstavujúce Braillovo písmo, komunikáciu formou listov, posunkový jazyk…). Materiály ponúkajú aj námet na prípravu Rodinného dňa, vďaka ktorému môžu rodiny detí zažiť radostný čas spoločenstva spolu s ďalšími rodinami.

Okrem námetov pre animátorov a učiteľov sú pripravené aj hodnotné materiály pre rodiny, ktoré obsahujú námety na modlitby a zaujímavé tipy, ako prežiť radostný MINIdigi týždeň v rodinách.

„Vďaka rodinným námetom môžu deti prežívať týždeň MINIdigi aj doma a spolu so svojimi súrodencami a rodičmi sa učiť superschopnosti digitálnej miernosti. Rovnako ako metodické materiály pre spoločenstvá, aj rodinné námety približujú tému KONTAKT ako spôsob budovania spoločenstva a jednoty medzi ľuďmi.

Námety pre rodiny ponúkajú pekné možnosti ako si venovať čas v rodinách, a tak prehĺbiť vzájomné vzťahy,“ dodáva Dominika Bujdáková, koordinátorka kampane MINIdigi. 

Informácie o kampani, možnosť zaregistrovať sa a metodické materiály pre stretká i pre rodiny na stiahnutie nájdu záujemcovia na webovej stránke www.erko.sk/minidigi.

MINIdigi organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a jej cieľom je dať si digitálnu pauzu a stíšiť svoje displeje na minimum. Kampaň nadväzuje na Vypni telku, zapni seba!, ktorú eRko organizuje od roku 2001. V tomto roku sa koná už tretí ročník vynovenej kampane.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20220530041   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]