[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 06. 2024   Meniny má Anton      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Rábek uviedol dekana vojenskej farnosti sv. Michala vo Zvolene
P:3, 27. 05. 2022 11:15, DOM

Zvolen 27. mája (TK KBS) Ordinár OS a OZ SR Mons. František Rábek zavítal do vojenskej farnosti sv. Michala archanjela na Veliteľstve vzdušných síl vo Zvolene, kde vymenoval nového vojenského dekana Vzdušných síl Pavla Lukáča. Do 30. apríla 2022 pôsobil ako vojenský kaplán Vojenskej farnosti sv. Anjelov strážcov na 2. brigáde Vzdušných síl vo Zvolene.

Počas slávnosti v kaplnke zaplnili veriaci patriaci do tejto vojenskej farnosti na čele s veliteľom Veliteľstva vzdušných síl, farníci z Podborovej ako aj farníci zo Zvolena, ktorí navštevujú bohoslužby v tejto kaplnke. Pri oltári s biskupom bol aj bývalý dekan Vzdušných síl plk. Marko Trochan, dekan OS Nemecka Mons. Siegfried Weber, zvolenský dekan Jozef Kraus a krupinský dekan Daniel Markovič.

Na začiatku svätej omše prečítal generálny vikár menovací dekrét nového dekana a po jeho výzve nový dekan vyznal pred všetkými vyznanie viery a zložil prísahu pri uvedení do funkcie dekana.

Na záver svätej omše sa biskup poďakoval bývalému dekanovi plk. Markovi Trochanovi za jeho dlhoročnú prácu v Ordinariáte OS a OZ SR. Pri tejto príležitosti mu spolu s generálnym vikárom odovzdali na pamiatku a ako prejav vďačnosti upomienkové predmety. Poďakovanie prišlo aj zo strany Generálneho štábu v podobe pamätnej – ďakovnej plakety, ktorú odovzdal bývalému dekanovi veliteľ Vzdušných síl generálmajor Róbert Tóth.

Nový dekan poďakoval všetkým za účasť na tejto slávnosti, za ich obetu a modlitby a vojenskému biskupovi za prejavenú dôveru zverením vojenského dekanátu do jeho rúk. Hneď si stanovil aj najbližšiu úlohu a to získať priamo z Loreta sochu Panny Márie Loretánskej, patrónky letcov a zveriť pod jej ochranu celé Vzdušné sily OS SR.

Zdroj: Ordinariát OS a OZ SR( TK KBS, ord, ml; pz ) 20220527041   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]