[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšla kniha Prevencia a ochrana maloletých vo farnosti: osvedčené postupy
P:3, 27. 05. 2022 11:13, ZAH

Praha 27. mája (TS ČBK) Karmelitánske nakladateľstvo v spolupráci s Komisiou pre náuku viery Českej biskupskej konferencie vydalo v češtine druhú publikáciu Národnej služby na ochranu maloletých Talianskej biskupskej konferencie s názvom Prevencia a ochrana maloletých vo farnosti: osvedčené postupy.

Ako zabrániť sexuálnemu zneužívaniu detí v Cirkvi - vo farnostiach a v aktivitách, ktoré ponúkajú cirkevné spoločenstvá v rámci svojej pastoračnej činnosti? Aká je úloha rodičov, katechétov, animátorov a iných ľudí, ktorí prichádzajú do kontaktu s deťmi a mladistvými? Aké pravidlá správania možno odporučiť? Aké organizačné zásady by sa mali dodržiavať?

Tieto a podobné otázky sa kladú v dokumente "Prevencia a ochrana maloletých vo farnosti: osvedčené postupy", ktorý vydala Národná služba na ochranu maloletých Talianskej biskupskej konferencie a ktorý je určený tým, ktorí formujú deti a mladých ľudí v cirkevnom prostredí.

Tento komplexný, prehľadný a praktický text dobre poslúži pri prevencii sexuálneho zneužívania aj v našom prostredí. Je to konkrétna odpoveď na výzvu pápeža Františka, aby sa vynaložilo všetko úsilie na to, aby sa tragédie spojené so sexuálnym zneužívaním neopakovali. Vydanie publikácie bolo možné vďaka finančnej podpore Nadácie Renovabis. Elektronická verzia je k dispozícii na stiahnutie TU.( TK KBS, ts cbk, ml; pz ) 20220527039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]