[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dobrá kniha prináša nový titul Eutanázia ako výzva pre spoločnosť a Cirkev
P:3, 27. 05. 2022 09:34, DOM

Bratislava 27. mája (TK KBS) V spolupráci s Teologickou fakultou Trnavskej univerzity vychádza vo Vydavateľstve Dobrá kniha titul Eutanázia ako výzva pre spoločnosť a Cirkev od autora Krzysztofa Trębskeho. Kniha ponúka reflexiu nad fenoménom eutanázie v dejinách, legislatíve a súčasnej spoločnosti.

Eutanázia sa s narastajúcou naliehavosťou ukazuje ako výzva pre dnešný svet, a v „optike viery“ aj pre Cirkev, aby mohla, osvietená silou evanjelia, ísť v ústrety potrebám nevyliečiteľne chorých, obklopiť ich pozornosťou, poskytnúť správne pastoračné východiská a sprevádzať ich v poslednej etape pozemského života.

Kniha ukazuje etické hodnotenie eutanázie s osobitným dôrazom na náuku Magistéria Katolíckej cirkvi a predostiera novú perspektívu, schopnú oponovať dôvodom, ktoré predkladajú zástancovia eutanázie a ponúknuť jej praktické alternatívy, ktoré budú reálne uskutočniteľné a ľudskejšie ako „únik z utrpenia smrťou“: ide o prax paliatívnej starostlivosti a inštitúciu hospicu.

Tieto spôsoby pomoci praktizujú celostný prístup k terminálne chorým, pretože uspokojujú nielen tie z ich potrieb, ktoré súvisia s lekárskou starostlivosťou (tíšenie bolesti), ale aj psychologické, sociálne a duchovné potreby.

Autor doc. Krzysztof Trębski je členom rehole kamiliánov, ktorá sa venuje službe chorým. Pedagogicky pôsobí na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave, kde v súčasnosti pracuje ako vedecký pracovník. Vo výskume sa zameriava hlavne na témy pastorálnej teológie, bioetiky a poradenstva v pastoračnom kontexte.

Bratislava, Dobra kniha, eutanazia, titulka

Záujemcovia si ju môžu objednať s 20 % zľavou v internetovom obchode www.dobrakniha.sk a v priebehu budúceho týždňa kúpiť aj v kamenných kníhkupectvách Vydavateľstva Dobrá kniha v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí 22, v Košiciach na Hlavnej 89, v Piešťanoch na Teplickej 32 a v Trnave na Štefánikovej 44.( TK KBS, jma, ml; pz ) 20220527027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]