[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoločenstvo Fatima s ACN pozýva deti k modlitbe za mier vo svete
P:3, 12. 05. 2022 11:50, DOM

Bratislava 12. mája (TK KBS) Rodinné spoločenstvo Fatima, o.z. v spolupráci s Pápežskou nadáciou ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi pozýva všetky deti na Slovensku pridať sa 13. mája - na Fatimský deň - k modlitbe za mier vo svete.

Svätý Ján Pavol II. povedal, že „Modlitba detí má veľkú silu“. Víziou iniciatívy je teda zhromaždiť deti, mládež a rodiny na spoločnú modlitbu svätého ruženca, adoráciu pred Oltárnou sviatosťou a zasväteniu sa Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Iniciatíva sa opiera o prisľúbenie Panny Márie z Fatimy: „Nakoniec moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí!“ Obnovením zasvätenia Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie pápež František aktualizoval Máriino volanie po modlitbe a zasvätení. Osobnou snahou a s Božou pomocou môžeme prispieť k urýchleniu jej víťazstva.

Súčasťou iniciatívy je aj príprava na Fatimský deň, tzv. Škola Nepoškvrneného Srdca Panny Márie, ktorá bude prebiehať celý mesiac po Veľkej noci. Každý týždeň dostanú zapojení jedinci či rodiny materiály k príslušnej aktivite.

Všetky informácie a materiály k stiahnutiu sú dostupné na webovej stránke Rodinného spoločenstva Fatima: https://rsfatima.sk/skola-nep-srdca-panny-marie Záujemcovia budú po 13. máji pozvaní aj k vytrvalosti k modlitbe a budú sa môcť zapojiť do modlitebných skupín pre deti, mládež a rodiny.

Panna Mária volá každého človeka: „Potrebujem tvoju pomoc, aby ľudia našli cestu späť k Bohu, aby nastal pokoj a mier vo svete. Staňte sa misionármi môjho Nepoškvrneného Srdca, nasledujúc malých pastierikov z Fatimy, ktorí odpovedali na výzvy k modlitbe, obráteniu a pokániu.“

Zdroj: Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi / Lucia Froncová( TK KBS, acn, lfr, ml; pz ) 20220512027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]