[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozýva deti, rodiny a triedy dať si digitálnu pauzu cez kampaň MINIdigi
P:3, 12. 05. 2022 10:23, DOM

Bratislava 12. mája (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva deti, mladých ľudí, triedne kolektívy i celé rodiny zapojiť sa od 30. mája do 5. júna do radostného MINIdigi týždňa. Cieľom MINIdigi týždňa je dať si s deťmi zo stretka, v rodine alebo v triede digitálnu pauzu a stíšiť svoje displeje na minimum. eRko pozýva aj vás zapojiť sa do kampane MINIdigi. Zaregistrujte sa cez web www.erko.sk/minidigi

„Pandémia koronavírusu priniesla deťom mnohé výzvy. Jedna z nich bolo aj dištančné vzdelávanie, čo na jednej strane umožnilo deťom vzdelávať sa flexibilnejšie, no na strane druhej, prilepilo ich tváre k monitorom a displejom. Negatívne dôsledky digitálneho sveta na deti i dospelých sú čoraz známejšie a preto sme sa im rozhodli aktívne čeliť. Dajme si spolu s deťmi digitálnu pauzu, prejdime z fiktívneho digitálneho sveta do toho naozajstného a žime naše životy naplno. Digitálna miernosť je superschopnosť zajtrajška!,“ približuje zámer kampane predseda eRka Andrej Gejdoš.

Zapojením sa do MINIdigi 2022 získajú zapojení zdarma motivačné náramky, ktoré eRko pošle pre každé dieťa domov. Získa tiež materiál s námetmi na týždňový program MINIdigi týždňa, ktorý obsahuje tvorivé či duchovné aktivity, hry a súťaže. K dispozícii je aj koordinátorka kampane Dominika Bujdáková (minidigi@erko.sk). Taktiež je možné získať ďalšie inšpirácie k téme výchovy detí k digitálnej miernosti.  

„V rámci tohto ročníka sa v kampani zameriavame na tému KONTAKT, ktorý chceme priblížiť ako dôležitú súčasť budovania spoločenstva a jednoty medzi ľuďmi. Vďaka kontaktovaniu sa s druhými prejavujeme o seba záujem, budujeme pevné vzťahy, priateľstvá, zažívame radostné i dobrodružné zážitky a zároveň sa usilujeme konať dobro voči druhým. Tomuto chceme prostredníctvom kampane učiť deti i mladých ľudí,” dodáva koordinátorka kampane Dominika Bujdáková.

Registráciu do kampane a metodické materiály pre stretká a rodiny zadarmo na stiahnutie nájdu záujemcovia na webovej stránke www.erko.sk/minidigi.

V rámci prípravy na kampaň MINIdigi, pripravilo pre eRko animátorov, rodičov i sympatizantom dva webináre. Jeden webinár o téme internetovej závislosti sa konal 5. 5. Hosťom na webinári bol psychológ a výskumník Juraj Holdoš. Záznam z webinára je dostupný na youtubovom kanáli eRka. Druhý webinár bude zameraný na praktickú stránku kampane a uskutoční sa 19.5. Záujemcovia o MINIdigi sa na ňom bližšie zoznámia s metodickými materiálmi a taktiež budú mať možnosť vyskúšať si aktivity z pripravených námetov. Registrácia prebieha na webe kampane MINIdigi. 

Kampaň MINIdigi organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a jej cieľom je dať si s deťmi zo stretka, v rodine alebo v triede digitálnu pauzu a stíšiť svoje displeje na minimum. MINIdigi nadväzuje na kampaň Vypni telku, zapni seba!, ktorú eRko organizuje od roku 2001. V tomto roku sa uskutoční už 3. ročník vynovenej kampane MINIdigi.

-
Kontakt pre médiá: Boris Kollár, +421 904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bko, ml; pz ) 20220512022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]