[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Košický a nitriansky seminár po pandémii otvoril brány aj pre verejnosť
P:3, 11. 05. 2022 11:25, DOM

Košice/Nitra 11. mája (TK KBS) V Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre a v Kňazskom seminári sv. Karola Boromejského sa po dvoch rokoch opäť konal tradičný Deň otvorených dverí.

Košice

V už tradičnom termíne Nedele Dobrého Pastiera sa po dvojročnej pauze opäť konal deň otvorených dverí s podtitulom „Seminár ne/má talent“.

Na slávnostnej svätej omši sa okrem farníkov, známych a rodinných príslušníkov bohoslovcov zúčastnili aj viacerí kňazi so svojimi miništrantmi. Rektor seminára Štefan Novotný ich v príhovore povzbudil: „Boh k nám hovorí, pretože nás má veľmi rád, avšak to dôležité je načúvať Jeho hlasu“.

Po liturgii čakal na účastníkov chutný guľáš, občerstvenie a prehliadka seminára. K dispozícií bol aj „detský kútik“ pre najmenších, ktorý sa každý rok teší veľkej obľube. Po Korunke k Božiemu Milosrdenstvu nasledoval bohatý kultúrno-zábavný program.

„Prostredníctvom humorných scénok a videí sme sa snažili vyvrátiť zidealizované predstavy o dokonalých bohoslovcoch a následne kňazoch,“ uvádza jeden zo seminaristov „Chceli sme poukázať na to, že Boh nepozerá na naše talenty, výkon a úspech, ale používa si „to, čo je pre svet slabé, aby zahanbil mocných (1 Kor 1, 27)“.

Súčasťou programu bola aj tombola, detské súťaže, vystúpenie Schola Cantorum Cassoviensis a poďakovanie mamkám pri príležitosti Dňa matiek. Celodenný program bol ukončený slávnostnými vešperami v seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho.  Záznam z vystúpenia je na tomto linku.

TK KBS informoval Ondrej Martinkovič

Nitra

Nitra, seminar, den otvorenych dveri

Pozvanie do Nitry prijalo množstvo veriacich, ktorí si nenechali ujsť príležitosť zoznámiť sa so životom v kňazskom seminári po dvoch rokoch kvôli koronavirusovej pandémii zavretým dverám. 

Podujatie sa začalo slávnostným privítaním návštevníkov svätej omše, ktorú v kaplnke sv. Gorazda celebroval rektor seminára Mons. Marián Dragúň. Po nej si návštevníci mohli prezrieť priestory seminára, v ktorých sa bohoslovci vzdelávajú a trávia svoj voľný čas, a následne sa všetci spoločne stretli a porozprávali pri chutnom obede.

Program pokračoval zábavnou časťou, ktorú pripravili seminaristi z propedeutického ročníka a Deň otvorených dverí bol zakončený adoráciou a modlitbami za nové kňazské a rehoľné povolania. Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre vyjadruje vďaku všetkým zúčastneným a už teraz sa všetci tešia na Deň otvorených dverí v roku 2023.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, oma, tu; ml ) 20220511022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]