[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 21. 06. 2024   Meniny má Alojz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Godzone konferencia v Banskej Bystrici bez pandemických obmedzení
P:3, 05. 05. 2022 11:20, DOM

Banská Bystrica 5. mája (TK KBS) V Banskej Bystrici sa posledné dva aprílové dni konala Godzone konferencia s názvom Hlavu hore. Účastníci sa stretli naživo a bez obmedzení si užili spoločné stretnutia a duchovný program.  Za dva dni sa na Godzone konferencii stretlo približne 700 účastníkov, ktorí sa prišli spolu modliť a osobne stretnúť s ďalšími veriacimi. Ďalších 500 - 700 účastníkov sledovalo Godzone konferenciu online. Časť konferencie sa vysielala bezplatne prostredníctvom Facebooku a Youtube projektu Godzone. Tieto časti si pozrelo už niekoľko tisíc ľudí a sú voľne dostupné na sieťach.

Čo zažili účastníci konferencie?

Celú konferenciu sprevádzal pestrý program, ktorý pozostával z jednotlivých blokov, počas ktorých si účastníci vypočuli kresťanské kapely a tiež rečníkov, ktorí priniesli nové témy a inšpiratívne myšlienky. Zaujímavým slovom sa k účastníkom prihovorili Marián Lipovský, Ján Buc, Júlis Slovák, Marcel Hakoš a tiež Miroslav Tóth. Hudobný sprievod počas konferencie spríjemňovali skupiny ako Timothy, Maranatha, ESPÉ či Godzone worship. „Veľmi sa mi páčila tá prítomnosť Boha v ľuďoch zúčastnených na konferencii a to nadšenie, ktoré z nich vyžarovalo a oslovili ma všetky tie nové piesne, ktoré som doteraz nepočul. Vidieť konečne všetky tie úsmevy naživo bolo oslobodzujúce,“ povedal jeden z účastníkov Šimon. „Vo všetkých častiach konferencie som našla niečo, čo ma povzbudilo. Ďakujem, že som sa mohla zúčastniť aj so svojimi priateľmi a vidieť ľudí, ktorí sa snažia šíriť Božie slovo na Slovensku,“ pridala sa Eva.

Deti sa dozvedeli o 7 divoch neba

Na Godzone konferencii bol vyhradený program aj pre tých najmenších, ktorého sa zúčastnilo približne 40 detí. Počas neho si prechádzali rôzne biblické príbehy prepojené práve so siedmimi divmi, ktoré predstavovali živly a miesta zo starého zákona. Tie mali odzrkadľovať situácie, v ktorých sa aj ony mnohokrát nachádzajú a v ktorých potrebujú vedieť, že Boh je verný a stály. Vyvrcholením témy detskej konferencie bolo stretnutie Mojžiša s Bohom na znak, že Boh túži po stretnutí s každým jednotlivcom aj so samotnými deťmi. Deti tiež počas svätej omše prispeli svojím dielom a priniesli vlastný obetný dar svojich lodičiek na mori. Okrem príbehov si deti mohli vypočuť aj kapelu z Gréckokatolíckej rómskej misie, ktorú vedie kňaz Igor Číkoš.

Chudoba a vojna si vyžaduje odvahu

Súčasťou konferencie boli aj vystúpenia inšpiratívnych osobností, ktorí sa dlhodobo spoločensky angažujú, ako napríklad Lenka Borková, ktorá pomáha ľuďom bez domova a tí zmenili jej pohľad na svet k väčšej pokore. Ďalej Anton Frič priblížil skúsenosti s utečencami a tiež opísal situácie, ktoré osobne na Ukrajine pri svojej službe zažil. Snažil sa tiež povzbudiť k otvorenosti srdca a pomoci pre tých, ktorí kvôli vojne prišli o svoj domov. Veronika Poklembová zdieľala svoje skúsenosti z pomoci na Luníku IX a o svojej ceste práve k tomuto povolaniu. Svoje osobné skúsenosti predstavil aj Adam Lukáč, ktorý síce nepôsobí v jednej konkrétnej organizácii, ale vyskúšal si rôzne miesta od spolupráce s rómskou komunitou, cez pomáhanie na kovidových oddeleniach až po dobrovoľníctvo na hraniciach. Jeho myšlienkou bolo pomyseľne „dať hlavu dole“ a pokoriť sa v službe a hľadať svoju úlohu vo svete, kde je potrebná pomoc. Súčasťou tohto bloku bolo aj vystúpenie raperov ako Augustín, Puer Dei, dawidd a George Balga, ktorí si spolu s deťmi zúčastnenými na detskej konferencii pripravili pieseň, ktorá tiež zaznela na tohtoročnej konferencii.

Okrem jednotlivých blokov chvál a prednášok sa na konferencii konala aj svätá omša, ktorú spolu s ďalšími bratmi celebroval Jozef Mihok. V jeho kázni predniesol Ježišove slová: „Neboj sa! To som ja!“ Vo zmŕtvychvstalom Kristovi sa stávame pravými veriacimi, lebo len tak môžeme vedieť je Kristus je živý a prítomný aj v dnešnej dobe.

Popri hlavnom programe účastníci využili aj sprievodný program v podobe telefónnej búdky s nahranými prorockými citátmi z Písma, ktoré mali v sebe ukryté prísľuby a tiež mohli svoje problémy a starosti odovzdať napísané na doštičkách na zdieľanú stenu. Tieto doštičky si potom mohli ostatní účastníci zobrať so sebou, aby sa mohli modliť za konkrétne úmysly spoluveriacich.

Godzone konferenciu mohli pomocou online vysielania sledovať aj tí, ktorí sa nemohli zúčastniť naživo, ale pre všetkých, ktorí si zakúpili akúkoľvek vstupenku je dostupný archív s jednotlivými prednáškami a vstupmi. Stále je možné zakúpiť si online vstupenku na stránke konferencia.godzone.sk. Program bude v archíve dostupný do 15.05.2022. Konferencia Hlavu hore bola organizovaná evanjelizačným projektom Godzone.

TK KBS informovala Kristína Vrábová( TK KBS, kvr, ml; pz ) 20220505036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]