[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 30. 09. 2023   Meniny má Jarolím      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spišskí bohoslovci a predstavení odovzdali pápežovi duchovnú kyticu
P:3, 05. 05. 2022 09:05, ZAH

Spišská Kapitula 5. mája (TK KBS) Bohoslovci a predstavení spišského kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka pripravili pre Svätého Otca Františka duchovnú kyticu, ktorú mu odovzdali na audiencii počas ďakovnej púte Slovákov v Ríme. Duchovnou kyticou chceli vyjadriť svoju blízkosť a lásku k Svätému Otcovi, ktorý je viditeľnou hlavou Katolíckej cirkvi na svete. Sväté prijímania, adorácie, modlitby breviára, ruženca a krížovej cesty, ako aj rôzne sebazaprenia, askézy, odriekania, ale aj skutky lásky a súkromné pobožnosti obetovali vo veľkom množstve za Svätého Otca od začiatku tohto roka. 

„Svätý Otče, modlíme sa za Vás, aby Vás Pán zachoval vo svojej službe v zdraví, v pokoji a láske ku všetkým zvlášť v týchto ťažkých časoch. Prosíme tiež o modlitby za nás, za upevnenie v našom povolaní. A tiež prosíme o Vaše Apoštolské požehnanie pre náš kňazský seminár, aby mal vždy dostatok rozhodných, odhodlaných, horlivých a svätých seminaristov i predstavených, ochotných ísť za Pánom, darcom každého povolania,“ uviedol v sprievodnom liste rektor seminára Peter Majda.

Svätý Otec to prijal s veľkou radosťou a vďačnosťou. Okrem toho bohoslovci podarovali Svätému Otcovi aj brožúrky s novénou a litániami k bl. Carlovi, ktorú pripravili aj talianskom jazyku.

Duchovná kytica pre Svätého Otca Františka

Zdroj: Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka Peter Majda( TK KBS, ks, pma, ml; pz ) 20220505022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]