[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny sa pri príležitosti Dňa matiek venujú téme materstva
P:3, 04. 05. 2022 15:25, DOM

Bratislava 4. mája (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny (18/2022). Pri príležitosti Dňa matiek sa venujú téme materstva. V tejto súvislosti hovoria o tom, čo môže materstvo Panny Márie priniesť súčasným matkám a aký je biblický rozmer materstva.

Vysvetľujú, prečo je božské materstvo Panny Márie našou záštitou. Boh sa stal človekom. Toto tajomstvo vtelenia v sebe zahŕňa aj tajomstvo Božieho materstva. Hovorí nám, že istá zasnúbená panna z Nazareta „v plnosti času“ počala z Ducha Svätého a porodila Mesiáša, Božieho Syna. Prv ako Mária prijala Božie Slovo do svojho lona, prijala ho vierou. V duchu počala skôr ako v tele.

Rozprávajú sa so psychologičkou Líviou Johanovou o tom, že väzba k dieťaťu prebúdza v žene to najlepšie a spôsobuje, že dokáže ísť až za hranice svojich možností. Ďakujeme matkám za prijatie a starostlivosť, ktorú nám venovali, pretože vďaka nim sme prežili.

Približujú životný príbeh Márie Borovskej, mamy ôsmich detí, starej mamy takmer desiatich vnúčat a zriaďovateľky materskej a základnej školy. „Túžila som po deťoch a tú túžbu mám naplnenú,“ vyznáva sa Mária Borovská.

Predstavujú šesťnásobnú matku Blanku Šeligovú, pre ktorú je byť mamou to najkrajšie poslanie. Blanka Šeligová nesnívala o veľkej rodine. S manželom Radoslavom plánovali maximálne tri deti. Teraz s úsmevom hovorí, že Pán Boh to pochopil po svojom - tri ona a tri manžel, takže ich majú spolu šesť.

Zameriavajú sa na fenomén súčasnosti menom mama hotel. Mladí ľudia na Slovensku sa nedokážu príliš skoro osamostatniť, narážajú totiž na veľa prekážok, najmä ekonomického charakteru. Až 90 percent mladých ľudí žije v takzvanom mama hoteli, teda doma s rodičmi.

Prinášajú aj rozhovor so slovenským misionárom Vlastimilom Chovancom o duchovných povolaniach. Osobitnou charizmou Kongregácie rogacionistov Ježišovho Srdca je prosiť o duchovné povolania. Čo to znamená, približuje Vlastimil Chovanec, RCJ, ktorý vedie Centrum svätého Antona v Rwande.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za, ml; pz ) 20220504039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]