[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Májový úmysel Svätého Otca: Za mladých, aby sa učili od Panny Márie
P:3, 03. 05. 2022 18:41, ZAH

Vatikán 3. mája (RV) Modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac máj znie: „Modlime sa za mladých ľudí, ktorí sú pozvaní žiť naplno, aby si od Panny Márie osvojili umenie počúvať, dôkladne rozlišovať, odvahu veriť a odhodlanie slúžiť.”

V pravidelnom videu Apoštolátu modlitby, ktoré dnes zverejnilo ústredie Svetovej modlitbovej siete pápeža, sa Svätý Otec prihovára týmito slovami:

„Ak hovoríme o rodine, chcel by som sa najprv obrátiť na mladých ľudí. Keď uvažujem nad vzorom, s ktorým sa vy mladí môžete stotožniť, vždy mi príde na myseľ naša Matka, Mária. Jej odvaha, jej schopnosť počúvať a jej oddanosť službe. Bola odvážna a odhodlaná povedať Pánovi „áno“.

Vy, mladí, ktorí chcete budovať niečo nové, lepší svet, nasledujte jej príklad, riskujte. Nezabúdajte, že ak chcete nasledovať Máriu, musíte rozlišovať a objavovať, čo od vás chce Ježiš, nie čo vám zíde na um, že by ste to mohli robiť.

A pri tomto rozlišovaní je veľkou pomocou načúvať slovám starých rodičov. V týchto slovách starých rodičov nachádzajte múdrosť, ktorá vás povedie ďalej než len k záležitostiam tejto chvíle. Dajú vám nadhľad v tom, čo vás znepokojuje.

Modlime sa, sestry a bratia, aby mladí ľudia, povolaní žiť naplno, objavili u Panny Márie štýl počúvania, hĺbku rozlišovania, odvahu viery a oddanosť službe.“

Úmysel vybraný na mesiac máj slovenskými biskupmi sa zameriava na cirkevné hnutia: „Za hnutia v Cirkvi, aby každé svojou charizmou prispievalo k ešte väčšej jednote kresťanov a k vernosti Rímskemu veľkňazovi.“( TK KBS, RV, jb; rp ) 20220503031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]