[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätému Otcovi darovali kríž z Ukrajiny, keramiku, knihy a ďalšie dary
P:3, 30. 04. 2022 14:15, DOM

Vatikán 30. apríla (TK KBS) Pápežovi Františkovi darovali predstavitelia cirkvi a zástupcovia politického a spoločenského viaceré dary. Urobili tak po audiencii v Aule Pavla VI. vo Vatikáne, kde prijal niekoľko tisíc slovenských pútnikov, ktorí spolu s biskupmi prišli po jeho návšteve na Slovensku na ďakovnú púť do Ríma.

Vladyka Peter Rusnák, bratislavský eparchiálny biskup a apoštolský administrátor sede vacante Prešovskej archieparchie, daroval Svätému Otcovi drevený vyrezávaný kríž, ktorý bol vyrobený mníchmi v studitskom kláštore v Unive na Ukrajine, informoval hovorca Prešovskej archieparchie Michal Pavlisinovič. Ďalším darom bola napríklad kniha Náš pápež Amaro papežis, ktorá mapuje návštevu Svätého Otca Františka na Luníku IX. v Košiciach. Odovzdal ju don Peter Bešenyei, saleziánsky delegát pre pastoráciu Rómov.

Vatikan, Frantisek, kriz

Po návšteve Svätého Otca Františka na sídlisku Luník IX sa saleziáni rozhodli pre trvalú spomienku aj nezvyčajným spôsobom. Červený koberec, po ktorom kráčal 14. septembra 2021 pápež František na Luníku IX, dali rozstrihať a spracovali ako vzácny spomienkový predmet, na ktorom je napísaná myšlienka pápeža, ktorú adresoval Rómom: „Vy ste v srdci Cirkvi.“ Koberec odovzdali Saleziáni každej domácnosti na Luníku IX a blízkym spolupracovníkom v rómskej misii. Jednu časť dnes dostal aj pápež František.

Vatikan, Romovia, koberec

Predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí na Slovensku Richard Duda venoval dnes na audiencii pápežovi Františkovi keramický tanier, na ktorom je vyobrazené granátové jablko. „Je to v juadaizme symbol dobrých skutkov," povedal pre TK KBS. V Tóre sa nachádza 613 prikázaní, miciev. Miciev je ako zrniek v granátovom jablku," vysvetlil Duda, podľa ktorého  keramika je od slovenského umelca. „Som dojatý, bolo to pre nás veľké stretnutie a pokračovanie stretnutia z 13. septembra na Rybnom námestí Bratislave. Tešíme sa, že sme tu mohli byť," dodal Duda.

Vatikan, Frantisek, Zidia

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský v sprievode košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera, bratislavského pomocného biskupa Mons. Jozefa Haľka a riaditeľa Bratislavského kultúrneho a informačného centra Vladimíra Grešša odovzdali pápežovi Františkovi reprezentačnú publikáciu o košickej a bratislavskej katedrále, ktorú vydalo Vydavateľstvo IKAR. Nitriansky biskup Mons. Viliam Judák po audiencii požiadal pápeža Františka, aby požehnal základný kameň Kostola Narodenia Panny Márie v obci Andač. Spišský administrátor Mons. Ján Kuboš odovzdal pápežovi Františkovi knihu Báseň pre Františka.
Vatikan, dar, kniha, katedraly

Vatikan, Judak

Snímky: SpC-Vatican( TK KBS, rp; ml ) 20220430009   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]