[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Forgáč prišiel za pápežom v mene obetí sexuálneho zneužívania
P:3, 30. 04. 2022 13:15, DOM

Vatikán 30. apríla (TK KBS) Košický pomocný biskup Marek Forgáč prišiel dnes za Svätým Otcom do Ríma s osobitnýn posolstvom v mene obetí sexuálneho zneužívania, ktoré sa so Svätým Otcom stretli počas jeho návštevy v Bratislave 13. septembra. „V mene týchto obetí som sa pápežovi poďakoval za stretnutie. Všetci, ktorí tam boli, mu posielajú pozdrav. Pamätal si na toto stretnutie," povedal pre TK KBS. „Už vtedy, bol hlboko dotknutý v srdci a aj teraz si to pripomenul," dodal predseda Komisie Konferencie biskupov Slovenska pre prípady sexuálneho zneužívania maloletých.

Pre Svätého Otca to podľa biskupa Forgáča znamená veľmi veľa, lebo je charakteristický tým, že si veľmi všíma trpiacich, zranených, na okraji. „Do tejto kategórie patria aj títo ľudia, ktorí sú v srdci hlboko zranení. Je to rana, ktorá je všade v spoločnosti, v Cirkvi. Svätý Otec bol veľmi rád, že bolo toto stretnutie," povedal biskup Forgáč, podľa ktorého pre obete to znamenalo veľmi veľa. „Silno to zapôsobilo na ich životy. Silné bolo, keď sa im sám všetkým ospravedlnil ako hlava Cirkvi," zdôraznil. Biskup Forgáč je vďačný, že bol pri tom, že bol malým ohnivkom pri sprostredkovaní stretnutia.

-------

Preklad listu, ktorý biskup Forgáč odovzdal Svätému Otcovi:

Najdrahší Svätý Otče,

chceme Vám zo srdca poďakovať za stretnutie s Vami, ktoré sa uskutočnilo 13. septembra 2021 v Bratislave. Bolo to pre nás veľmi mocné svedectvo lásky a prijatia, a prinieslo nám to veľké povzbudenie. Váš prístup bol výnimočný a jedinečný. Vaša Svätosť počúvala naše svedectvá s takou pozornosťou, akoby v tom momente nik iný neexistoval. Vaša odpoveď na jednotlivé prípady bola plná lásky, milosrdenstva a pochopenia. Povedali ste nám slová, ktoré až doteraz dodávajú svetlo, silu a dôstojnosť do našich životov. Odovzdali sme Váš pozdrav aj ďalším obetiam, ktoré sú Vám vďačné za Vaše slovo posilnenia.

Svätý Otče, v modlitbe Vám vyprosujeme silu Ducha Svätého pri vedení Cirkvi v dnešnom svete, a odvahu naďalej brániť trpiacich a utláčných. Aj my sa vkladáme do Vašich modlitieb.

Využívam príležitosť čo najúctivejšie Vás pozdraviť znovu vyjadriť hlbokú úctu a poslušnosť.

V mene obetí,

Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup, predseda Komisie KBS pre prípady zneužívania klerikmi( TK KBS, rp; ml, mk ) 20220430008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]