[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže
P:3, 26. 04. 2022 11:03, DOM

Prešov 26. apríla (TK KBS) Animátori sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže. Na víkende sa zúčastnilo 37 účastníkov Školy učeníka a 27 účastníkov Školy služby, o ktorých sa staral tím Archieparchiálnej školy animátora-dobrovoľníka (AŠAD).

V Škole učeníka bol lektorom Martin Tkáč, ktorý mladým priblížil Presvätú Bohorodičku ako vzor a predobraz Cirkvi. Vysvetlil v čom spočíva jej pomoc ako aj pomoc svätých, poukázal na silu modlitby ruženca a mladým tiež objasnil, v čom spočíva správna mariánska úcta. Ďalšou z tém pre učeníkov bola téma modlitby a liturgie, kde otec Martin vysvetlil cieľ modlitby a jej druhy, poukázal na rozdiel medzi osobnou a spoločnou modlitbou, zameral sa na gestá a postoje pri modlitbe a v neposlednom rade vysvetlil symboliku liturgie a jej jednotlivé časti.

V Škole služby sa tento víkend budúci animátori pod vedením Anny Mihálikovej a Drahomíry Kuckovej  učili, ako zorganizovať, pripraviť a viesť stretnutie pre deti a mládež, aké vhodné aktivity práce so skupinou vzhľadom na vek či cieľ stretnutia použiť, vyskúšali si tiež takéto stretnutie pripraviť a následne ho odprezentovali. Veľkým obohatením pre túto skupinu boli osobné skúsenosti s vedením „stretiek“ ako aj svedectvá hostí.

Počas víkendu bol tiež vytvorený čas na zdieľanie v skupinkách, zábavný večer, spoločnú modlitbu, možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia a Eucharistie, či možnosť duchovného rozhovoru.

Informovala Viktória Žolnová( TK KBS, ispa, rp; pz ) 20220426029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]