[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Medzinárodný program Magis Europe bude tento rok v júli v Chorvátsku
P:3, 21. 04. 2022 14:00, DOM

Bratislava 21. apríla (TK KBS) Mladí, ktorí chcú žiť plnšie, byť bližšie k Bohu a ľuďom, majú príležitosť zapojiť sa do medzinárodného programu Magis Europe 2022. Organizátorom tohtoročného programu, ktorý potrvá od 24. do 31. júla, bude Chorvátsko.

Program Magis je medzinárodné stretnutie mladých z rôznych krajín a miest, ktorí sa stretnú a spoločne zažívajú intenzívny čas modlitby, zdieľania, ale aj spoločných aktivít cez rôzne experimenty. Program je založený na ignaciánskej spiritualite a jeho cieľom je naučiť účastníkov, ako nachádzať a poznávať Boha vo všetkých veciach a udalostiach.

Slovo MAG+S znamená „viac“ („lepšie“, „plnšie“) a vyjadruje základnú črtu ignaciánskej spirituality, ktorou je vždy vzrastajúca láska k Bohu a k blížnemu, ktorá má viesť k intenzívnejšej činnosti a službe.

Znak „+“ v pomenovaní MAG+S odkazuje na znak kríža ako symbolu nekonečnej Božej lásky. Magis teda predstavuje ignaciánsku cestu k plnšiemu kresťanskému životu.

Program Magis trvá osem dní. Prvých šesť dní budú účastníci prežívať intenzívny čas modlitby, aktivity, zdieľania, eucharistie na experimentoch, ktoré budú na rôznych miestach v Chorvátsku a v Bosne a Hercegovine. Cieľom experimentov je rásť v osobnom vzťahu k Bohu, budovať spoločenstvo a konkrétna pomoc.

Organizátori pripravujú niekoľko kategórií experimentov - spiritualita, služba, putovanie, spoločnosť a kultúra či umenie. Posledné dva dni sa potom všetci účastníci stretnú v Splite na festivale, kde budú môcť zdieľať svoje skúsenosti z experimentov. Celé stretnutie sa zakončí slávnostnou svätou omšou na sviatok sv. Ignáca z Loyoly 31. júla.

Viac informácií o programe, experimentoch ako aj možnosti prihlásiť sa na MAG+S Europe 2022 je možné nájsť na stránke magis.jesuits.eu a na sociálnych sieťach (FB & Instagram) a YT kanály.

Zdroj: jezuiti.sk( TK KBS, jez, ml; pz ) 20220421020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]