[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Po dvoch rokoch sa opäť uskutoční Národná púť miništrantov v Šaštíne
P:3, 21. 04. 2022 11:31, DOM

Šaštín 21. apríla (TK KBS) Po dvoch rokoch sa 14. mája 2022 opäť uskutoční Národná púť miništrantov a ich priateľov v Šaštíne. Púť sa koná každý rok okolo sviatku Dominika Savia, ich spolupatróna. Tohto roku sa nesie v duchu hesla „Hrdinom sa nerodíme, hrdinom sa stávame“.

„Na stretnutie prichádzajú mladí skoro z celého Slovenska. Majú možnosť prehlbiť svoju miništrantskú identitu, stretnúť sa s priateľmi, nájsť hlbší zmysel služby pri oltári, rozbaľovať tajomstvo "svojho povolania" od Pána, a povzbudiť sa na tom, že aj inde sú zapálení chlapci, ktorí slúžia Pánovi. Že nie sú v službe sami, že sa dá Bohu i ľuďom slúžiť v radosti,“ hovorí kňaz salezián Jozef Luscoň, SDB.

„Môžu si prehlbiť miništrantskú spiritualitu ušitú na dnešné časy. V týchto pochmúrnych časoch ide o veľmi dôležité stretnutie, aby po návrate mohli radosťou zapaľovať ďalších a slúžiť v spoločnosti tam, kde ich postaví Pán. Preto stretnutie je zamerané na "hodenie" iskry nadšenia medzi mladé srdcia. Veríme, že Duch Svätý to urobí a my mu budeme v tom napomocní,“ dodáva salezián Luscoň.

Púť sa začne o 10:00 registráciou. V programe sú workshopy, svätá omša, obed, hry, turnaje vo futbale/florbale a záverečné požehnanie. Organizátori prosia miništrantov, aby si na svätú omšu priniesli  miništrantské oblečenie na svätú omšu a halovky/kopačky na florbal a futbal. Bližšie informácie a možnosť registrácie je TU.

Pumin, put, Sastin, plagat

Púť býva každoročne príležitosťou pre duchovnú obnovu a povzbudenie pre miništrantov aj maxištrantov, ale aj pre zábavu, oddych a stretnutie s kamarátmi z mnohých farností na Slovensku. 

Národná svätyňa Bazilika Sedembolestnej Panny Márie je súčasťou rímskokatolíckej farnosti v Šaštíne, ktorú spravuje rehoľa Pavlínov. Na dlhú históriu v Šaštíne nadväzujú viacerými púťami, v septembri sa na mieste koná celonárodná mariánska púť. Podrobnejšie informácie o živote na národnom pútnickom mieste je možné nájsť na stránke www.bazilika.sk.( TK KBS, jlu, ml; pz ) 20220421017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]