[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do Smižian príde kardinál Dziwisz, Božie milosrdenstvo oslávia aj inde
P:3, 21. 04. 2022 09:05, DOM

Bratislava 11. apríla (TK KBS) Ctitelia Božieho milosrdenstva sa tento rok opäť stretnú naživo na viacerých miestach Slovenska. Slávnostná procesia k úcte Božieho milosrdenstva, sa uskutoční 24. apríla 2022 v Nedeľu Božieho milosrdenstva v Bratislave.

Bratislava, Bozie milosrdenstvo, put, plagat

Od ustanovenia sviatku Božieho milosrdenstva ako liturgickej slávnosti sv. Jánom Pavlom II. sa v Bratislave každý rok stretávali veriaci so svojimi duchovnými pastiermi, aby si osobitým spôsobom verejne uctili tento sviatok. „Po dvojročnom pandemickom obmedzení sa v tento sviatočný deň znova vyberieme do ulíc mesta procesiou prejaviť Božiemu milosrdenstvu úctu a slávu,“ informoval Marián Oravec.

Bratia Dominikáni na bratislavskej Kalvárii,  rehoľa Redemptoristov pri kostole sv. Cyrila a Metoda a združenie Sprevádzajúci - pútnické bratstvo v duchu ľudovej zbožnosti organizujú slávnostnú procesiu, na ktorú pozývajú všetkých ctiteľov božieho milosrdenstva. Pobožnosť sa začne v kostole sv. Cyrila a Metoda v nedeľu 24. apríla 2022 o 15:00 krátkou liturgiou a pokračuje procesiou.

Smerovať bude cez Križkovú a Hlbokú cestu do Lurdskej jaskyne. Počas procesie sa modlia Korunku k Božiemu milosrdenstvu a v Lurdskej jaskyni modlitbu svätého ruženca. Slávnosť vrcholí v kostole Panny Márie Snežnej na Kalvárii adoráciou k Oltárnej sviatosti a o 17:00 slávnostnou svätou omšou k úcte Božieho milosrdenstva, ktorú bude celebrovať vojenský biskup Mons. František Rábek.

Butkov, Bozie milosrdenstvo

Slávnosť Božieho milosrdenstva na hore Butkov

Farnosť Ladce, Nadácia AGAPA a Považská cementáreň, a.s., Ladce pozývajú sláviť Nedeľu Božieho milosrdenstva do Skalného sanktuária na hore Butkov 24. apríla 2022. V programe je svätá omša o 14:00, ktorej hlavným celebrantom bude Norbert Pšenčík OFMCap, provinciál Rehole menších bratov kapucínov.

O 15:00 bude hodina milosrdenstva. Spojená bude s bohoslužbou slova a požehnaním zóny pokánia a milosrdenstva. Povedie ju žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. S hudobno-speváckym sprievodom vystúpia - Gustáv Beláček, Jurja Hort, Anna Hortová, Iveta Pekařová a Lucia Sabová. V zóne pokánia bude vysluhovaná sviatosť zmierenia.

Pre pútnikov, ktorí nezvládnu peší výstup krížovou cestou, budú na spodnej etáži lomu pripravené autobusy. Výjazd autobusov na 12. etáž bude od 13:15 do 13:30, avizuje Žilinská diecéza.

Do Smižian zavíta kardinál Stanislav Dziwisz

Spoločnosť katolíckeho apoštolátu (pallotíni) a Združenie katolíckeho apoštolátu pozývajú veriacich i hľadajúcich Boha spoločne osláviť sviatok Božieho milosrdenstva (23. - 24. apríla 2022).

„Po dvoch rokoch izolácie a pandemických prekážok je tu možnosť sláviť ho spoločne - ako jeden Boží ľud - kňazi, zasvätení a laici spolu. Pozývame vás prísť do Svätyne Božieho milosrdenstva, do farnosti Smižany a slovami aj synody o synodalite “spoločne liturgicky sláviť” Deň milosrdenstva, v ktorý Ježiš prisľúbil ctiteľom Jeho milosrdenstva veľké milosti," avizuje Barbora Jarinová.

Program sa začne bdením v sobotu 23. apríla 2022 slávením svätej omše. Po nej bude nasledovať modlitba Cesty svetla a modlitbové bdenie. Slávnostnÿ program vyvrcholí v Nedeľu Božieho milosrdenstva. V deň slávnosti budú spoločne oslavovať Pánovo milosrdenstvo. Pre účastníkov je pripravený bohatý duchovný program. Medzi kazateľov sa pripojí Marián Bér a Martin Jarábek.

Hlavnej svätej omši bude predsedať emeritný krakovský arcibiskup, kardinál Stanislav Dziwisz v nedeľu o 10:30, ku ktorej sa budú môcť pridať aj poslucháči Rádia LUMEN, Rádia Mária a diváci televízie TV LUX. Popoludní je pripravený duchovný koncert a priamo v diecéznej Svätyni Božieho milosrdenstva aj spoločná modlitba v Hodine milosrdenstva, ktorú bude taktiež možné sledovať v médiách.

Smizany, plagat, Bozie milosrdenstvo

Prežime Nedeľu Božieho milosrdenstva so sestrami sv. Faustíny

Prinášame vám informácie o svätých omšiach na Sviatok Božieho milosrdenstva v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Lagievnikoch, ktoré môžete sledovať online na webstránke milosrdenstvo.sk.

Slávnostné sväté omše - o 6:00 v bazilike, o 7:00 v kláštornej kaplnke (biskup Ján Zajac), o 8:00 v bazilike (biskup Damián Muskus), o 10:00 pred bazilikou (arcibiskup Marek Jendraszewský), o 12:30 v bazilike (biskup Roman Pindel), o 16:00 v bazilike, o 18:00 v bazilike a o 19:00 v kláštornej kaplnke (provinciál saletínov).

Oslava sviatku Božieho milosrdenstva v Košiciach 

Aj v Diecéznej svätyni Božieho milosrdenstva v Košiciach – KVP sa po dvoch rokoch bude opäť naplno sláviť sviatok Božieho milosrdenstva.

Program sa začne v sobotu o 15:00 a pokračuje až do polnoci Cestou svetla a adoráciou. V nedeľu 24. apríla program začína svätou omšou o 7:00, 8:00, pokračuje spovedaním od 8:00 do 10:00 a vyvrcholí slávnostnou svätou omšou o 10:00, ktorú bude celebrovať bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Pred svätou mšou si veriaci budú môcť vypočuť prednášku sr. M. Benediktíny Fečovej ISMM na tému: Sklamaní či odovzdaní? Program uzavrie slávnostná modlitba v hodine milosrdenstva o 15:00.

Vo Farskom kostole Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi v Nižnom Hrušove program začína o 8:30 sviatosťou zmierenia, pokračuje modlitbou svätého ruženca a slávnostnou svätou omšou o 10:30, ktorú bude celebrovať dekan zo Sniny Slavomír Bakoň. Popoludní program pokračuje adoráciou od 13:00, ktorú ukončí modlitba v hodine milosrdenstva spojená s korunkou Božieho milosrdenstva.

Sestry z Kongregácie Matky Božieho milosrdenstva tak ako každý rok prinášajú na svojej internetovej stránke text slávnostnej modlitby v Hodine milosrdenstva o 15:00 na Nedeľu Božieho milosrdenstva 24. apríla. Text je verným prekladom hodiny milosrdenstva, ktorá zaznie v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove (Hodina_milosrdenstva_NBM_24. apríla 2022).

-
Súvisiaci článok: Na 2. veľkonočnú nedeľu si pripomíname sviatok Božieho milosrdenstva( TK KBS, tk, ml; pz ) 20220421013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]