[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pre neplánovane tehotné Ukrajinky zriadili pro-life organizácie linku pomoci 
P:3, 20. 04. 2022 11:15, DOM

Bratislava 20. apríla (TK KBS) „Ste neplánovane tehotná? Sme tu pre vás, pomôžeme vám.“ Taký je hlavný odkaz aktivity pro-life organizácií a iniciatív Pro-Life Action, 9 mesiacov za život, Aliancia za život, Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze a Asociácia za život a rodinu. Iniciatíva podáva pomocnú ruku neplánovane tehotným mamičkám z Ukrajiny s cieľom zachraňovať životy ich nenarodených detí.

Na webe www.uawomen.sk, na sociálnych sieťach i tisíckach letákoch, ktoré pre účel rozšírenia informácií o ponúkanej pomoci aktivisti vytvorili, nájdu neplánovane tehotné mamičky kontaktné údaje na poradenstvo. Ide o mobilné telefónne číslo 0940 985 444 a e-mailovú adresu help@uawomen.sk. Komunikácia je možná v ukrajinskom, ruskom a slovenskom jazyku. Letáky sú k dispozícii na štátnych hraniciach i v rôznych centrách pomoci. 

Pre potreby poradenstva získali z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR informácie o tom, na čo majú utečenci z Ukrajiny nárok. Využijú ich pri pomoci mamičkám v krízových situáciách, ktoré sa na nás obrátia. „Chceme poďakovať všetkým ľuďom dobrej vôle za to, že podávajú pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú, zvlášť tým najzraniteľnejším. Neplánovane tehotné mamičky utekajúce pred vojnou potrebujú zvlášť citlivý prístup a pomoc,“ povedala Martina Bednáriková z Pro-Life Action.

„Je nám nesmierne ľúto utrpenia, ktoré zažívajú ľudia zasiahnutí vojnami. Sme veľmi radi, že Slovensko ukazuje svoje veľké pomáhajúce srdce smerom k utečencom z Ukrajiny. Nie je nám jedno, aký obraz si ukrajinské mamičky o Slovensku vytvoria – či ako o krajine, ktorá ich víta ponukou potratov alebo o krajine, ktorá podáva pomocnú ruku aj v najzložitejšej situácii im aj ich nenarodenému dieťaťu,“ dodal Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu.

„Len sťažka si vieme predstaviť utrpenie, ktoré ľudia vo vojnových konfliktoch prežívajú. Odsudzujeme akékoľvek násilie. Každý má právo na život, vrátane tých najmenších z nás, a nikto nemá právo mu naň siahať,“ povedal Dušan Škurla, zodpovedný za Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze. Dobrovoľníci, ktorí pomôžu distribuovať letáky s informáciami na kľúčových miestach svojho mesta, kde sa vo väčšej miere pohybujú alebo zdržiavajú utečenci z Ukrajiny, sa môžu prihlásiť na e-mailovej adrese - dobrovolnici@uawomen.sk.( TK KBS, tko, ml; pz ) 20220420017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]