[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 30. 11. 2023   Meniny má Ondrej, Andrej      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Marianke pri Bratislave bude festival pre mladých s názvom ClipTime
P:3, 12. 04. 2022 10:21, DOM

Bratislava 12. apríla (TK KBS) Od 20. do 22. mája 2022 sa uskutoční v Marianke pri Bratislave festival pre mladých s názvom ClipTime. Ide zároveň o stretnutie mladých Bratislavskej arcidiecézy so svojimi pastiermi - biskupmi.

Počas stretnutia budú pre mladých pripravené inšpiratívne diskusie a prednášky, kreatívne workshopy a svoj vzťah s Bohom budú môcť účastníci ClipTimu rozvíjať v modlitbe a hudbe, ktoré budú celý festival sprevádzať. Tento čas bude zameraný na budovanie spoločenstva a hľadanie radosti zo života mladých v Cirkvi. Chýbať nebudú ani zaujímaví hostia ako sestra Lamiya, chválová kapela Espé či mnohí ďalší, informovali organizátori. Téma ClipTimu nesie názov „Na cestách“ a vychádza z myšlienky Svetových dní mládeže (SDM) 2023: „Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa…“ (Lk 1, 39)

Marianka, Cliptime, plagat

„Touto témou chceme mladým odprezentovať Pannu Máriu ako jednoduché mladé dievča, ktoré sa nebálo spraviť životné rozhodnutie a angažovať sa v Božom pláne, hoci bola mladá a v živote neskúsená. Týmto posolstvom chceme v mladých vzbudiť nadšenie z ich mladosti a motivovať ich k uvedomeniu si, že ich mladosť nie je nevýhodou ale naopak požehnaním a aj oni môžu byť angažovaní. V tejto téme je silno prítomný aj motív spoločného kráčania, putovania, ktorý je ústredný pre aktuálne prebiehajúcu Synodu.

Týmto spôsobom chceme dať do povedomia aj princípy spoločenstva, spoluúčasti a misie, ktoré Synoda rozvíja. V neposlednom rade  chceme upriamiť pozornosť na Národné stretnutie mládeže T22 v Trenčíne, na ktoré má ClipTime odkazovať. Vrámci tohto odkazu sme vytvorili myšlienku, takzvaný “princíp schodov”, kedy kráčame od stretnutia mladých partikulárnej cirkvi v diecéze, ktorým je ClipTime, cez stretnutie mladých celého Slovenska v Trenčíne až po stretnutie mladých celého sveta na medzinárodnej úrovni počas SDM 2023 v Lisabone s pápežom Františkom,“ píšu organizátori.

Registrácia na ClipTime je možná do 9. mája 2022 na stránke cliptime.sk a odkaz je možné nájsť aj na Facebooku Cliptime či instagrame @cliptime_ . Cena lístka je 29,99 € a je v nej zahrnuté ubytovanie a strava od piatka večera do nedele doobedia.( TK KBS, ba, ml; pz ) 20220412018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]