[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 05. 2024   Meniny má Júlia, Juliana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aj katolíci v Rusku sa spoločne modlili za mier v susednej Ukrajine
P:3, 28. 01. 2022 14:45, ZAH

Rusko 28. januára (E-kai) Katolíci v Rusku sa v stredu tiež spoločne modlili za mier na Ukrajine. Arcibiskup Paolo Pezzi v liste napísanom v mene ruských katolíckych biskupov a ako predseda Konferencie biskupov požiadal všetkých pastierov, veriacich a rehoľné komunity v krajine, aby "brali vážne" výzvu pápeža Františka modliť sa za mier na Ukrajine.

V niektorých farnostiach bola eucharistická adorácia, v iných modlitba ruženca. „Poprosili sme aj tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť na spoločných modlitbách, aby sa k nim pripojili v čo najväčšom počte v rovnakom čase, v rodine a kdekoľvek sa nachádzajú,“ povedal metropolita Moskovskej arcidiecézy a dodal, že pokoj je také dôležité dobro, že sa zaň modlíme každý deň.

„Je však pravda, že v určitých osobitných chvíľach, ako je tá, ktorú prežívame, sa od nás žiada, aby sme zintenzívnili svoju modlitbu a prosili o obrátenie sŕdc pre väčšie dobro mieru a dialógu. Z tohto dôvodu prosíme najmä Ducha Svätého, aby nás sprevádzal na tejto ceste,“ uviedol hierarcha.

Arcibiskup Pezzi, ktorý hovoril o tom, ako sa v Moskve prežíva atmosféra napätia na rusko-ukrajinskej hranici a v diplomatických rokovaniach, povedal:

„Prežívame túto chvíľu s určitou úzkosťou, s chvením, s obavami, ale ako spoločenstvo veriacich aj s ochotou zveriť sa Bohu, pretože vieme, že on môže všetko, aj zlo, aj hrozbu vojny, premeniť na väčšie dobro. Samozrejme, že obavy pretrvávajú, pretože v tejto chvíli naozaj nevieme, čo sa môže stať.“

Arcibiskup Pezzi pripomenul výzvu pápeža Františka z minulej nedele „všetkým ľuďom dobrej vôle, aby každá činnosť a politická iniciatíva slúžila ľudskému bratstvu, a nie partikulárnym záujmom“.

„Myslím si, že k slovám, ktoré už Svätý Otec povedal, sa už nedajú pridať žiadne ďalšie. Teraz musíme zopakovať jeho výzvu k modlitbe. Teraz už nie je čas na slová, ale na skutky. A aby sa mohli realizovať smerom k pokoju, musia byť podporené modlitbou. Modlitba je prvou skutočnosťou, už teraz je to zmena“, povedal predseda Ruskej biskupskej konferencie. (Zdroj: E-kai)( TK KBS, ekai, ml; pz ) 20220128045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]