[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Žiline sa rozlúčili s Rokom svätého Jozefa originálnou modlitbou
P:3, 28. 01. 2022 10:55, DOM

Žilina 28. januára (TK KBS) Svätý Otec František zasvätil liturgický rok 2021 svätému Jozefovi. V tomto roku sa zároveň SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline mohla tešiť z 30. výročia svojho založenia. Liturgický rok ukončili žiaci modlitbou k svätému Jozefovi, ktorú napísal žiak z prvého ročníka nadstavbového štúdia Šimon Jirotka.

„Dostal som úžasnú možnosť napísať modlitbu ku cti patróna našej školy, sv. Jozefa Robotníka. Keď ma oslovili, aby som sa chopil tejto veľkej úlohy, uvedomil som si, že to nie je len tak, čosi napísať a zverejniť, preto som sa na to nevrhol hneď. Nechal som si približne dva týždne, počas ktorých som uvažoval, rozjímal a spoznával osobu sv. Jozefa ako pokorného, pracovitého a láskavého pestúna Božieho Syna.

Napokon som pod vedením Svätého Ducha začal písať. Po prvom pokuse som modlitbu posunul priateľke na posúdenie a kontrolu, modlitbu som poopravil a poslal na schválenie. Po ďalších drobných úpravách som už len čakal, kedy obrázok s modlitbou uzrie svetlo sveta. Chcem sa touto cestou poďakovať Duchu Svätému, priateľke, učiteľom a všetkým, ktorí sa na vytvorení tejto modlitby podieľali,“
priblížil proces vzniku modlitby Šimon.

Modlitba k svätému Jozefovi 

Svätý Jozef Robotník, starostlivý pestún Božieho Syna, ktorého si miloval neúnavnou láskou a starostlivo učil svojmu remeslu, sprevádzaj našich žiakov, aby sa tak ako Ježiš trpezlivo učili nielen svojmu remeslu, ale i umeniu dobrého života.  

Pomáhaj všetkým, ktorí sa v našej škole s ochotou podieľajú na poslaní dona Bosca, aby slovom i životom svedčili o Božej láske a dávali dobrý príklad mladým ľuďom.

Ochraňuj naše rodiny, dobrodincov a exallievov. Oroduj za nás u Ježiša Krista, ktorý s Bohom Otcom v jednote Ducha Svätého žije a kraľuje na veky vekov.

Amen

Zdroj: saleziani.sk Michaela Štubňová( TK KBS, sal, mst, ml; pz ) 20220128029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]