[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 07. 12. 2023   Meniny má Ambróz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež: Nech sa modlitby za Ukrajinu dotknú zodpovedných na zemi
P:3, 26. 01. 2022 14:03, ZAH

Vatikán 26. januára (RV) V stredu 26. januára, ktorá je z iniciatívy Svätého Otca Františka dňom modlitby za pokoj na Ukrajine, zopakoval pápež svoje pozvanie aj pri stretnutí s pútnikmi na generálnej audiencii v Ríme. K modlitbe za Ukrajinu pozval aj cez sociálnu sieť.

Zo svojej twitterovej adresy @Pontifex rozoslal pápež František svoje pozvanie v stručnej podobe:

„Dnes vás pozývam k modlitbe za pokoj na Ukrajine: naliehavo prosme Pána, aby v táto krajina mohla vidieť prekvitať bratstvo a prekonala rozdelenia. Nech sa modlitby, ktoré dnes stúpajú k nebu, dotknú myslí a sŕdc zodpovedných na zemi.“

Pri generálnej audiencii v Aule Pavla VI. obetoval Svätý Otec spoločnú modlitbu Otčenáš za pokoj na Ukrajine. Prítomných pútnikov z rozličných národov pozval k modlitbe týmito slovami: 

„Teraz vás modlitbou Otčenáš pozývam modliť sa za pokoj na Ukrajine a robiť tak často i v priebehu tohto dňa: úpenlivo prosme Pána, aby táto zem mohla vidieť rozkvet bratstva a prekonať zranenia, strachy a rozdelenia.

Hovorili sme o holokauste. Len pomyslite na to, že aj na Ukrajine viac bolo než päť miliónov ľudí zahubených počas poslednej [svetovej] vojny. Je to trpiaci ľud; trpel hladom, trpel mnohými  krutosťami a zaslúži si pokoj.

Modlitby a prosby, ktoré dnes stúpajú až k nebu, nech sa dotknú myslí a sŕdc tých, ktorí majú na zemi zodpovednosť, aby dali prevládnuť dialógu a aby sa dobro všetkých uprednostnilo pred straníckymi záujmami. Prosím, nikdy nie vojnu.

Prosme za pokoj modlitbou Otčenáš: je to modlitba detí, ktoré sa obracajú k rovnakému Otcovi, je to modlitba, ktorá nás robí bratmi, je to modlitba bratov, ktorí prosia o zmierenie a svornosť.“( TK KBS, RV , jb; rp ) 20220126023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]