[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 06. 2022   Meniny má Peter a Pavol; Petra      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prezidentka SR prijala zástupcov cirkví a náboženských spoločností
P:3, 21. 01. 2022 13:05, DOMNovoročné stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej s predstaviteľmi cirkví a náboženských spoločností v SR

Foto: KP SR/ Marian Garaj


Bratislava 21. januára (TK KBS) Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností v piatok 21. januára 2022 prijala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Konferenciu biskupov Slovenska na tradičnom novoročnom stretnutí zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský.

Arcibiskup Zvolenský prijatie ocenil. „Tieto novoročné stretnutia sú vždy veľmi cenné, lebo nám dávajú istotu, že pani prezidentka, ale aj predošlí prezidenti, oceňujú príspevok cirkví pre dobro spoločnosti,“ uviedol. Pri stretnutí s prezidentkou podľa jeho slov viacerí predstavitelia cirkví hovorili, že „nastal čas“, aby „otvorene povedali, že služba, ktorú konáme, nepatrí medzi službu vymedzenú verejnými zhromaždeniami“, ale že „naša služba patrí k esenciálnym požiadavkám a potrebám každého človeka,“ uviedol predseda KBS.

Prezidentka prijala predstaviteľov cirkví za okrúhlym stolom. Konalo sa formou rokovania, „lebo považujem za veľmi dôležitú a ústrednú tému tohto roka, ako prispieť k zmierneniu napätia v spoločnosti a k zjednoteniu,“ uviedla vo vyhlásení. „Rozprávali sme sa o tom, ako môžeme pomôcť tento problém prekonať, ako môžeme pomôcť k tomu, aby bola spoločnosť bola súdržnejšia. Lebo ak sme súdržnejší, vieme prekonať všetky krízy ďaleko lepšie," uviedla. „To je pozitívne, spájanie, zmierovanie je aktuálne vždy,“ reagoval arcibiskup Zvolenský.

Vyhlásenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej po stretnutí s predstaviteľmi cirkví
a náboženských spoločností (21. 1. 2022, Prezidentský palác, Bratislava / Zdroj: KP SR) 

„Myslím, že by pomohlo, keby sme našu spoločnosť zjednodušene nevnímali iba v dvoch extrémnych polaritách ľudí, ktorí chcú spolu iba bojovať, pretože medzi nimi je veľká skupina, ktorí hľadajú, ktorí chcú počúvať,“ vyhlásila Čaputová. Prezidentka Čaputová vyzvala ľudí pôsobiacich vo verejnom priestore, aby sa pokúsili byť jednotní v hodnotách, ktoré sa snažia žiť a reprezentovať, aj pri zachovaní pestrosti názorov. „O názoroch sa dá diskutovať, v hodnotách skúsme byť jednotní,“ dodala pri novoročnom prijatí zástupcov cirkví a náboženských spoločností.

Brífing s predsedom KBS Mons. Stanislavom Zvolenským po prijatí
u prezidentky SR Zuzany Čaputovej 
(21. 1. 2022, Prezidentský palác, Bratislava / Zdroj: TV LUX) 

K správe bolo vydané FOTO a AUDIO.( TK KBS, ml; pz ) 20220121036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním