[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vladyka Babjak ďakuje tým, ktorí sa prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu
P:3, 20. 01. 2022 13:32, DOM

Prešov 20. januára (TK KBS) Vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku vyjadruje veľkú vďaku všetkým veriacim, ktorí sa počas minuloročného sčítania obyvateľov, domov a bytov prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu. Vyjadrenie vladyku prinášame v plnom znení.

---

„Výsledky sčítania obyvateľov vnímam veľmi pozitívne. Je to dôkaz toho, že naša cirkev je živá, hoci sa ako každá iná borí s rôznymi problémami. Sčítanie sa uskutočnilo v pandemickej dobe, ktorá významne poznačila pastoráciu, ale aj napriek tomu počet gréckokatolíckych veriacich v porovnaní s rokom 2011 narástol o 5,5%.
 
Ďakujem úprimne všetkým veriacim, za ich svedectvo viery, že aj napriek rôznym sekularizačným tlakom sa nehanbili priznať k svojej viere. Chcem taktiež vrúcne poďakovať všetkým kňazom pôsobiacim vo farnostiach, či pastoračných a pútnických centrách, lebo vďaka ich horlivému pastoračnému prístupu a obetavej kňazskej službe mohli veriaci cítiť, že Cirkev sa o nich stará. Chcem sa poďakovať aj gréckokatolíckej televízii LOGOS, ktorá nás už sedem rokov zviditeľňuje v mediálnom priestore.

Zároveň je to pre všetkých nás aj výzva, aby sme nezostali stáť, aby sme sa neuspokojili s týmto výsledkom, lebo viera je vtedy živá ak stále napreduje. V kontexte práve prebiehajúcej synodálnej cesty v Cirkvi chcem preto pozvať duchovenstvo a veriacich Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, aby sme kráčali spoločne, počúvali sa navzájom a nechali sa viesť Svätým Duchom a takto vytvárali spoločenstvo veriacich v Krista.

Za všetkých vás sa modlím a udeľujem vám svojej archijerejské požehnanie.“

vladyka Ján Babjak SJ
prešovský arcibiskup metropolita

___
Audio:
[download mp3]( TK KBS, is pa; rp ) 20220120027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]