[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ostáva posledný deň na prihlásenie do činnosti Misijného diela detí
P:3, 20. 01. 2022 12:05, DOM

Bratislava 20. januára (TK KBS) Pápežské misijné diela na Slovensku hľadajú dobrovoľníkov, s ktorými mi intenzívnejšie rozbehli činnosť Misijného diela detí. Zverené pod ochranu Dieťaťa Ježiša v Betleheme. Záujemcovia sa môžu prihlásiť už len dnes - do 20. januára 2022 TU.

Misijné dielo detí na Slovensku podporuje deti v chudobných krajinách. Ide napríklad o pomoc deťom ulice, o školy, vrty studní, stravovacie programy, o zdravotnú starostlivosť, nutričné programy pre podvyživené deti, o nákup liekov, hygienu detí a o liečbu ich bežných i závažných ochorení. Na celosvetovej úrovni sa doň zapája približne 20 miliónov malých misionárov v 120 krajinách celého sveta.

Úlohou metodického tímu bude plánovať a pripravovať rôzne materiály a podnety pre Misijné dielo detí, ktoré pomáha v deťoch prebudiť a postupne formovať misijné povedomie. Zároveň ich vedie k spoločenstvu a k pomoci iným deťom. Slúži tiež k formácii misijných animátorov v oblasti rodiny, školy a farnosti a dáva im možnosť spoznávať Ježišovu lásku. Deti môžu organizovať aj Misijný deň detí.

Pred tým, ako sa prihlásiš, dôkladne si prečítaj ciele Misijného diela detí. Tím sa podľa možností stretne dva-trikrát do roka, mnohé veci budeme pripravovať individuálne. Privítame aj inú dobrovoľnícku službu v dome Pápežských misijných diel v Bratislave. Ak si tvorivý/á a radostný/á, môžeš sa prihlásiť prostredníctvom formulára do 20. januára 2022,“ píšu misijné diela.

Intenzívnejšie rozbehnutie činnosti metodického tímu nadväzuje na sériu ďalších aktivít misijný diel, napríklad Malý misionár – slovníček s nálepkami, Adventný kalendár, Večer bez elektriny, Sladká pomoc – dvakrát dobrá čokoláda, hry a hračky pre deti.

Pápežské misijné diela sú ústredná organizácia Katolíckej cirkvi, ktorá sa stará o rast a rozvoj celej misijnej cirkvi. Vo veriacich rozvíja misijného ducha a organizuje finančnú pomoc pre zahraničné misie.

Zdroj: Pápežské misijné diela na Slovensku( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20220120022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]