[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cirkev bude sláviť opäť Nedeľu Božieho slova, pozývame na akcie
P:3, 19. 01. 2022 19:05, DOM

Bratislava 19. januára (TK KBS) Na Tretiu cezročnú nedeľu 23. januára bude Katolícka cirkev sláviť po tretí raz Nedeľu Božieho slova. Tento tematický sviatok ustanovil pápež František apoštolským listom Aperuit illis pri 1600. výročí smrti sv. Hieronyma v septembri 2019. Slávi sa v čase prebiehajúcej synody o kráčajúcej Cirkvi a v čase Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov. Heslom tejto nedele je výrok - Blahoslavený ten, čo počúva Božie slovo.

Pred Nedeľou Božieho slova Katolícke biblické dielo (KBD) zverejnilo na svojej webstránke logo nedele, domácu liturgiu prejavenia úcty Biblii, nótu o nedeli Božieho slova, Apoštolský list vo forme motu proprio Svätého Otca Františka Aperuit illis, ktorým sa ustanovuje slávenie Nedele Božieho slova a Intronizáciu Božieho slova vo svätej omši.

V košickom Dóme sv. Alžbety chystajú Slávenie nedele Božieho Slova

Uskutoční sa v Týždni modlitieb za jednotu kresťanov. V nedeľu 23. januára 2022 bude spojené s intronizáciou Biblie, biblickými katechézami a príhovormi v rámci svätých omší a predstavením biblických artefaktov z výnimočnej zbierky kazateľa Bratskej jednoty baptistov Michala Lapčáka. 

Kosice, Nedela Bozieho Slova, plagat
Prenos bude možné sledovať aj na Youtube kanáli Dóm sv. Alžbety a Antik TV.  Organizátorom je Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta v Košiciach, informoval TK KBS Róbert Lapko. 

 

Osobitné pozvanie v Kežmarku

Domácu pobožnosť intronizácie Svätého písma pripravil pre svojich farníkov aj farár a dekan farnosti Kežmarok František Trstenský. Pozýva veriacich, aby sa ju v Nedeľu Božieho slova pomodlili vo svojich domácnostiach. „Ako Ježišovi učeníci potrebujeme postaviť Božie slovo do centra nášho života. Božie slovo nie je mŕtva litera. Je živé a dokáže pretvárať naše životy.

Preto pápež František nenazval tento deň nedeľou Svätého písma, ale nedeľou Božieho slova. Božie slovo čítajme, uvažujme nad ním a najmä uskutočňujme ho v každodennom živote. Vtedy sme skutočne učeníkmi Ježiša Krista. Nestačí totiž iba hovoriť „Pane, Pane“, ale plniť Božiu vôľu a to nás Božie slovo učí,“ približuje aktivitu František Trstenský.

Záujemcovia si môžu túto pobožnosť stiahnuť z webstránky farnosti: www.fara-kezmarok.sk v časti „Blog“.

Vo farnosti pripravili tiež výstavu kníh Svätého písma v rôznych jazykoch, ktoré si veriaci môžu pozrieť v priebehu týždňa v tamojšej Bazilike sv. Kríža. Vo štvrtok 20. januára v rámci Diecéznej školy viery zaznie v bazilike prednáška prof. Františka Trstenského na tému: „Žalmy, modlitebná kniha veriaceho človeka.“

V piatok 21. januára, keď je svätá omša za účasti detí, sa uskutoční procesia so Svätým písmom, do ktorej sa zapoja aj deti. Napokon v samotnú  nedeľu Božieho slova pri slávnostnej svätej omši  o 11:00 prebehne symbolické odovzdanie Svätého písma vybraným lektorom farnosti.

Inšpirácie ponúka aj Diecézny katechetický úrad v Žiline

Niekoľko podnetov pre katechézu vo farnosti, zvlášť inšpirácie pre slávenie Nedele Božieho slova (23. 1.), podnety k prebiehajúcemu Týždňu modlitieb za jednotu kresťanov, katechézy k témam synodálnej cesty a zopár námetov k online pastorácii je možné nájsť na stránke Diecézneho katechetického úradu v Žiline.

Zdroje: TK KBS / Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta / Farnosť Kežmarok

 ( TK KBS, tk; ml ) 20220119037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]