[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 04. 2024   Meniny má Marek      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Novinku projektu Godzone Odhodlaní putovať začali vysielať v RTVS
P:3, 19. 01. 2022 08:28, DOM

Bratislava 19. januára (TK KBS) Na obrazovky Slovenskej televízie prichádza nová dokumentárna relácia z produkcie projektu Godzone s názvom Odhodlaní putovať. Relácia má snahu spopularizovať tradíciu pútí a ich duchovného dedičstva aj medzi mladou generáciou, ktoré môže byť inšpiráciou v prežívaní viery.

Krátky dokumentárny program, s trvaním 25 minút, divákovi ponúka nový pohľad na zmysel pútí, ktoré sú súčasťou tradície katolíckej viery. Moderátor a „amatérsky pútnik“ Ján Hudáček prevádza diváka sviežou a dynamickou formou pútnickými miestami na Slovensku a hľadá duchovnú podstatu toho, prečo ľudia dané miesta pravidelne navštevujú.

Na mieste sa prostredníctvom miestnych obyvateľov, správcov či kňazov divák dozvedá viac o príbehu, histórii, súčasnom dianí, ale aj o rôznych zaujímavostiach danej lokality. Jedným z cieľov je divákovi ukázať, aký duchovný rozmer môžu konkrétne pútnické miesta ponúknuť a čo môže mladá generácia na Slovensku prijať cez toto duchovné dedičstvo a tiež cez stretnutia s ľuďmi, ktorí môžu byť inšpiráciou v prežívaní viery.  Koncept relácie je dynamický a pre mladého diváka atraktívny svojím spracovaním, ktoré je blízke trendom „travel vlogov“ a cestovateľských dokumentov.

V prvej z odvysielaných častí relácie Odhodlaní putovať, ktorá mala premiéru v nedeľu 16. januára 2022, je predstavená aj kaplnka Panny Márie Snežnej pri dedinke Uhorná. Hlavným cieľom pútnikov je však Dóm sv. Alžbety v Košiciach. Divák sa dozvedá dôvod, kvôli ktorému je dóm pútnickým miestom, a tiež je prevedený modlitebnou atmosférou miesta pod vedením chválovej kapely a od obrazovky odchádza povzbudený aj príbehom viery jedného z miestnych veriacich. Reláciu odhodlaní putovať môžete sledovať každú nedeľu na obrazovkách RTVS Dvojka, vždy o 13:30 alebo v repríze v sobotu o 7:15. Jej záznam si môžete pozrieť na webe RTVS. Za produkciou relácie stojí tím evanjelizačného projektu Godzone.

TK KBS informovala Katarína Višňovská( TK KBS, kvi, ml; pz ) 20220119016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]