[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 11. 12. 2023   Meniny má Hilda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prečo šťastie pramení zo vzťahu s Bohom? Čítajte Katolícke noviny
P:3, 19. 01. 2022 07:05, DOM

Bratislava 19. januára (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny (3/2022). Prinášame ich anotáciu. 

Najnovšie Katolícke noviny sa pri príležitosti sviatku Obrátenia svätého Pavla, apoštola, ktorý podľa liturgického kalendára slávime 25. januára, venujú téme konverzie a konvertitov. Spomedzi príbehov živej Cirkvi k tým najkrajším a najstrhujúcejším patria príbehy obrátenia. „Boh stvoril každého človeka s prázdnom v tvare Boha,“ povedal Pascal. Preto človek nenájde uspokojenie, kým sa so svojím Stvoriteľom nestretne.

V tejto súvislosti predstavujú životný príbeh svätého Johna Henryho Newmana, svätej Edity Steinovej, ale aj amerických hercov Marka Wahlberga a Garyho Sinisa.

Rozprávajú sa s pesničkárom, scénografom a publicistom Petrom Janků. „Nemám problém postaviť sa otvorene za svoju vieru aj v citlivých spoločenských otázkach, lebo viem, kto vo mne urobil zázrak obrátenia.“ Peter Janků vyrastal ako nepokrstené dieťa. Užíval si všetko, čo tento život prináša, až kým neprišiel pád.

V súvislosti s Nedeľou Božieho slova vysvetľujú, prečo ozajstné šťastie a blaho pramenia zo vzťahu s Bohom. V „dvojkovom roku“ slávime druhýkrát Nedeľu Božieho slova. Slávi sa v čase prebiehajúcej synody o kráčajúcej Cirkvi a v čase Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov. Heslom tejto nedele je výrok: Blahoslavený ten, čo počúva Božie slovo.

Pripomínajú si velikána ruskej literatúry Fiodora Michajloviča Dostojevského. Svet brázdil 59 rokov a 37 z nich venoval literatúre. Môže sa zdať, že táto veta je preťažená číslami, avšak pre Dostojevského mala presnosť enormný význam: bol precízny a pedantný.

Spomínajú na jezuitského kňaza Rutilia Grandeho, ktorý bol blízkym priateľom dnes už svätého salvádorského arcibiskupa Oscara Romera. Spoznali sa počas štúdia v kňazskom seminári v San José de la Montaña a ich priateľstvo trvalo až do konca života. Rutilio Grande, ktorý zomrel násilnou smrťou v roku 1977, bude blahorečený 22. januára v salvádorskej katedrále.

V rubrike Literárium si môžete prečítať úryvok z diela Martiny Viktorie Kopeckej Deník farářky.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za, ml; pz ) 20220119003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]