[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 06. 2022   Meniny má Peter a Pavol; Petra      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov v Ríme uzavrie pápež František
P:3, 16. 01. 2022 12:42, ZAHVatikán 16. januára (RV) Úrad pre pápežské liturgické slávenia oznámil, že v utorok 25. januára o 17.30 hod. bude pápež František v Bazilike sv. Pavla za hradbami predsedať sláveniu vešpier na záver Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov. Minulý rok namiesto pápeža, ktorý trpel ischiasom, viedol vešpery predseda Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kardinál Kurt Koch.

V deň, keď si Cirkev pripomína sviatok Obrátenia sv. apoštola Pavla, sa uzavrie i Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov (18. – 25. januára). Tohtoročná téma odkazuje na skúsenosť mudrcov z Matúšovho evanjelia a vybrala ju Rada cirkví Blízkeho východu: „Videli sme na východe jeho hviezdu a prišli sme sa mu pokloniť“ (Mt 2,2).

Počas ekumenického týždňa všetky cirkevné komunity môžu využiť materiály dostupné v rôznych jazykoch. Spoločne ich pripravili a publikovali Pápežská rada na podporu jednoty kresťanov Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví. Slovenský preklad zabezpečila Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku a Ekumenická rada cirkví. 

Modlitba za jednotu kresťanov v kontexte synodálneho procesu

 „Synodalita aj ekumenizmus sú procesy spoločného kráčania,“ píšu generálny sekretár Synody biskupov kardinál Mario Grech a predseda Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kardinál Kurt Koch v spoločnom liste zaslanom ešte 28. októbra 2021 všetkým biskupom zodpovedným za ekumenizmus. Ponúkli v ňom návrhy zamerané na realizáciu ekumenického rozmeru synodálneho procesu v miestnych cirkvách. Okrem iného pri úvahách nad témou potvrdzujú, že „podobne ako mudrci, aj kresťania putujú spoločne (synodos) vedení tým istým nebeským svetlom a stretávajú sa s tou istou svetskou temnotou. Aj oni sú povolaní spoločne sa klaňať Ježišovi a otvárať svoje poklady.“( TK KBS, RV, mh; rp ) 20220116005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním