[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na konci januára bude Ženská konferencia Nespútaná 2022 „Stopy“
P:3, 11. 01. 2022 10:25, DOM

Bratislava 11. januára (TK KBS) Každoročná udalosť kresťanskej ženskej konferencie z produkcie projektu Godzone je vždy dlho očakávanou udalosťou. Tá tohtoročná, siedma v poradí, sa uskutoční online od 28. do 29. januára 2022.

Čo bude témou dní venovaných len a len ženám?

Ženská konferencia je unikátnym podujatím, ktoré vytvára miesto stretnutia žien z rôznych kútov Slovenska a Česka. Tak ako minulý rok, aj tentokrát sa konferencia uskutoční výlučne v on-line priestore. Záujemkyne sa jej teda môžu zúčastniť z ktoréhokoľvek kúta sveta. Konferencia prebehne 28. - 29. 1. 2022, prihlasovanie je spustené na stránke stopy.godzone.sk. Téma tohtoročnej ženskej konferencie nesie názov STOPY. 

Tému približuje aj nové promo video či text, ktorý organizátori zverejnili na webe podujatia:

„Každá žena má za sebou i pred sebou cestu, ktorá je unikátna. Nikto tou cestou nikdy nekráčal a po nás ani nikdy viac neprejde. Ostanú po nás však stopy, odtlačky. Hlboké, i menej viditeľné. Všade kam stúpia naše nohy, všetko čoho sa dotkneme, slová, ktoré vyslovíme či nevyslovíme sú hlbokou stopou nás samých a všetko naokolo si pamätá, že sme tadiaľ prešli. Avšak stopy našej cesty sa odtláčajú priamo do nás. Ostanú všade. Navonok, no najmä v celom našom vnútri. Sú jazvami a sú aj pohladením, sú otvorenými ranami aj múdrosťou. Na tejto ceste je však každý ideál ilúziou, ktorý nám bráni vidieť sa očami Pravdy, ktorá sa nedokáže dívať bez lásky. Veď výsledkom inakosti nie je chaos, ale celistvosť. Aké stopy po nás ostanú, ak nám pravdu o nás povie ten, ktorý je Pravda sama?“

Program konferencie

Záujemkyne sa môžu tešiť na skvelé obsadenie hostí v programe na ženskej konferencii. Hlavnými rečníčkami konferencie budú aj Lenka Jamborová, ktorá je vedúcou modlitbovej služby v Spoločenstve Martindom v Bratislave, alebo tiež Zuzana Venglíková, ktorá je jednou zo žien pôsobiacich v projekte ŠAS (Škola autentických sŕdc) a zároveň autorkou knihy Povolaní k zvelebeniu.

Účastníčky svojimi slovami prevedú z Hmly, cez Stretnutie až po Dotyk, pričom tieto slová predstavujú názvy prednáškových blokov. Modlitby počas konferencie povedie chválový tím spoločenstva SP, Jana a Lukáš Zubajovi zo spoločenstva PIAR, Lenka Benárová a Maranatha či chválový tím spoločenstva Martindom. Svätú omšu odslúži otec Ján Buc. Súčasťou programu budú tiež inšpiratívne diskusie, v ktorých sa predstavia zaujímavé hostky ako napríklad: Ivka Antolová, profesionálna tanečnica divadla Nová scéna, mladá rehoľná sestra saleziánka Lamyia, známa svojim pôsobením na sociálnych sieťach, a mnohí iní.

14 dní v archíve + záznam z minulého roka

Záujemkyne si môžu zakúpiť vstupenky do začiatku programu a dokonca aj v jeho priebehu. Online vstupenku na konferenciu nájdete na stránke: stopy.godzone.sk. So vstupenkou dostanú aj prístup k záznamu prednášok z minuloročnej konferencie. V prípade, že sa účastníčky nemôžu pripojiť na tohtoročnú konferenciu naživo, organizátori majú pre nich riešenie. Ženská konferencia bude dostupná 14 DNÍ V ARCHÍVE pre ženy, ktoré si vstupenku zakúpia vopred alebo počas programu. Samozrejme, pre účastníčky, ktoré si budú chcieť pozrieť programové bloky ešte raz, bude konferencia v archíve tiež dostupná 14 dní. Ak stále váhate, či sa konferencie zúčastniť, v krátkom zostrihovom videu nájdete, ako vyzeral ročník ženskej konferencie 2020.

Myšlienka spomínanej ženskej konferencie vznikla v spoločenstve SP (Silné posolstvo), ktoré pôsobí na Sliači a vychádza z neho služba projektu Godzone. Na tvorbe konferencie sa podieľali dievčatá, ženy a matky, ktoré ju z lokálneho stretnutia postupne pretransformovali do celoslovenskej konferencie s účasťou približne 1300  žien. Štvrtý ročník priniesol názov Nespútaná, ktorý zostal jeho súčasťou aj nasledujúce roky.

TK KBS informovala Katarína Višňovská( TK KBS, kvi, ml; pz ) 20220111014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]