[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Maltézska pomoc Slovensko nezabudla cez sviatky na ľudí v núdzi
P:3, 08. 01. 2022 09:50, DOM

Bratislava 8. januára (TK KBS) Maltézska pomoc Slovensko, ktorá je jedinou oficiálnou charitatívnou organizáciou Maltézskeho rádu na Slovensku, poskytovala v období vianočných sviatkov, ako aj počas Silvestra a na Nový rok, adresnú pomoc ľuďom v núdzi v Bratislave, Nitre a Trenčíne.

V zmysle Rádového viac ako 900-ročného poslania pomoci ľuďom v núdzi bez ohľadu na ich rasu, národnosť či vierovyznanie, Maltézska pomoc Slovensko v rámci svojich charitatívnych aktivít pravidelne pomáha opusteným seniorom, ľuďom bez domova a marginalizovaným skupinám, vrátane Rómov a ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Tieto sviatky dobrovoľníci Maltézskej pomoci v Bratislave už tradične obdarovali viac ako 120 seniorov, ktorým každý pracovný deň počas celého roka roznášajú obedy priamo domov. Seniori obdržali vianočné balíčky s koláčmi, medom a oblátkami, pričom u mnohých z nich ide o jediný vianočný darček, ktorý dostali.

Dobrovoľníci nezabudli ani na ľudí bez domova - na Štedrý deň, Druhý sviatok vianočný a na Silvestra dokopy rozdali takmer 550 obedov a teplé šatstvo v Bratislave. Na Štedrý deň pridali aj viac ako 170 vianočných darčekov. Desiatky ľudí bez domova dostali na Prvý sviatok vianočný a na Nový rok teplé jedlo a oblečenie aj v Trenčíne. 

Dobrovoľníci aj tento rok pripravili balíčky pre odsúdené v ženskej väznici v Nitre, ktoré im počas Štedrého dňa odovzdal väzenský kaplán. Táto iniciatíva je v súlade s dlhodobou tradíciou Maltézskeho rádu práce s väzňami, trestanými osobami a ich rodinami s cieľom zmierňovať ďalekosiahle následky trestu odňatia slobody, akými sú dopad na rodinné vzťahy, mentálne a fyzické zdravie, vyhliadky na nové zamestnanie alebo následné finančné zabezpečenie.

„Našim dlhodobým cieľom je zmierniť utrpenie tých, ktorí si nevedia pomôcť sami. Už druhý rok sa celý svet borí s pandémiou, a tá niekoľkonásobne postihuje ľudí, ktorí už aj predtým boli na okraji spoločnosti – preto sme sa rozhodli tieto sviatky rozšíriť naše aktivity, aby sme mohli pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí,“ doplnil Július Brichta, prezident Maltézskej pomoci Slovensko.

Zdroj: Maltézska pomoc Slovensko( TK KBS, mps, ml; pz ) 20220108006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]