[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada KBS pre rodinu zverejnila deviate video zo seriálu Roku rodiny
P:3, 15. 12. 2021 17:33, DOM

Bratislava 15. december 2021  (TK KBS) Rada KBS pre rodinu v spolupráci s TV LUX zverejnila deviate video zo seriálu Roku rodiny Amoris laetitia a v poradí 31. katechézu.

Svätý Otec nás uvádza do témy „Sprevádzať krehkosť“ týmito slovami: „Krehkosť rodín je dnes vystavená ťažkej skúške. Všetci sme krehkí a odluky, rozvody a spolužitie sa stali realitou pre mnohé rodiny na svete. V žiadnom prípade Cirkev nesmie prestať s predkladaním plného ideálu manželstva. Úlohou Cirkvi je ísť v ústrety tým, ktorí chcú zostať blízko k Bohu, aby im pomáhala premieňať ich neúspechy a utrpenie na príležitosť kráčať k plnosti evanjelia.“ Toto je deviate z desiatich videí, v ktorých sa pápež František stretáva s rodinami z rôznych častí sveta.

Pápež František sa odvoláva na 8. kapitolu apoštolskej exhortácie Amoris laetitia: „Sprevádzať, rozlišovať a integrovať krehkosť“. Popri Svätom Otcovi sa vo videu stretávame s rodinou Likesy z Demokratickej republiky Kongo, ktorá svedčí o tom, že „ku krehkým rodinám sa treba priblížiť tak, že ich navštívime a porozprávame sa spolu; tieto rodiny potrebujú, aby sme ich pochopili, potrebujú duchovnú radu, aby znovu nadobudli sebadôveru.“

Pápež zdôrazňuje, že dnes oveľa viac než pastoráciu, ktorá rieši zlyhania je potrebné robiť pastoráciu sprevádzania, ktorá upevňuje manželstvá a zabraňuje ich rozpadu. Na druhej strane pripomína, že „v žiadnom prípade Cirkev nesmie prestať s predkladaním plného ideálu manželstva.“ „V každej situácii je dôležité použiť balzam milosrdenstva, aby sme zmiernili rany a dali ľuďom pocítiť, že sú prijatí, a zároveň rešpektovali pravdu. Je potrebné učiť sa odpúšťať, chápať, dúfať,“ uzatvára pápež František.

Desať videí Amoris Laetitia vysvetľuje kapitoly exhortácie a Svätý Otec nás s pomocou niektorých rodín pozýva na spoločnú cestu za znovuobjavením hodnoty a krásy rodiny. Každé video je sprevádzané 3-4 katechézami, ktoré môžu flexibilne využívať rodiny, diecézy, farnosti, spoločenstvá. Tento pastoračný materiál je iniciatívou Dikastéria pre laikov, rodinu a život v spolupráci s Dikastériom pre komunikáciu v rámci "Roku rodiny Amoris Laetitia. Všetky videá a katechézy je možné nájsť na stránke Rady KBS pre rodinu.

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu( TK KBS, rpr, ml; pz ) 20211215028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]