[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozorujme svoj život vo svetle Svätého písma, vraví biskup Beňo
P:3, 29. 11. 2021 14:19, DOM

Nitra 29. novembra (TK KBS) Bohoslovci Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre zverejnili krátke videozamyslenie nitrianskeho pomocného biskupa Mons. Petra Beňa. Na Prvú adventnú nedeľu v ňom pozýva veriacich, aby na svoj život nazerali vo svetle Svätého písma. „Písmo totiž nehovorí len o udalostiach v tom čase. Nie je len dávnou históriou, ale aj o našom živote. Písmo hovorí i o tom, čo sa deje v tomto čase, v súčasnosti a čo sa bude diať zajtra,“ prihovára sa biskup Beňo.

Zamyslenie Mons. Peter Beňa, nitrianskeho pomocného biskupa

Milí priatelia,
začíname nový okruh roku spásy. Znovu začneme počúvať slová proroka Izariáša aj apoštolov v biblických čítaniach, znovu budeme počuť dôverne známe slová Evanjelia o udalostiach v tom čase. A znovu budeme hľadať zmysel Písma.

Nenapadlo vám už niekedy, či má zmysel takto stále znovu čítať písmo, ktoré sme už počuli, ktoré už poznáme?

Znovu si preto na začiatku liturgického roka povedzme, aký má zmysel čítanie Písma, respektíve kázanie pri bohoslužbe. Odpovedať môžeme jednou vetou. Máme pozorovať svoj život vo svetle Svätého Písma. Písmo totiž nehovorí len o udalostiach v tom čase. Nie je len dávnou históriou, ale aj o našom živote. Písmo hovorí i o tom, čo sa deje v tomto čase, v súčasnosti a čo sa bude diať zajtra.

Nielen Márii zvestoval anjel posolstvo, aj tebe ho zvestuje teraz skrze Písmo a pýta sa tvoj súhlas, či chceš aj ty pomáhať vykúpiť svet. Chce i tvoje, nech sa mi stane.

Nielen apoštolov Pán povolal. I teba povoláva. Aby si šiel a šíril jeho kráľovstvo. Celý náš život pozostáva z Božích povolaní a našich povolaní a z našich odpovedí. Preto potrebujeme opäť a opäť čítať Sväté písmo, aby sme hľadali, čo Boh dnes chce odo mňa. A čo ako robiť, aby sme jeho vôľu splniť čím vernejšie.

Všetkých váš srdečne pozdravujem a žehnám.

Zdroje: Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre / Biskupstvo Nitra( TK KBS, kse, ml; pz ) 20211129035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]