[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Misijné diela ponúkajú Adventný večer bez elektriny i vianočné dary
P:3, 26. 11. 2021 10:10, DOM

Bratislava 26. novembra (TK KBS) Pred príchodom adventného obdobia ponúkajú Pápežské misijné diela na Slovensku sériu rozličných námetov. K dispozícii sú na ich webstránke.

Ponúkajú  Adventný večer bez elektriny. Ide o sériu námetov na aktivity pre rodiny s deťmi. Jedným z nich je napríklad modlitba ruženca svetla v úplnej tme s pozvaním zapálim pri každom novom desiatku sviečku navyše. „Tak ako sviečky rozžiarili miestnosť, aj modlitba dokáže rozžiariť náš život radosťou. Rovnako aj adventný veniec žiari tým jasnejšie, čím bližšie sú Vianoce a narodenie Ježiška, ktorý sa môže v našom srdci narodiť hoci aj každý deň a vstupenkou doň môže byť napríklad modlitba ruženca,“ píšu misijné diela. Adventný kalendár pre celú rodinu s interaktívnymi aktivitami nájdete TU.

Ďalšie ponuky súvisia s Vianocami. Aj tento rok ponúkajú možnosť obdarovať svojich blízkych vianočným darom. Spojený je s možnosťou odslúžiť svätú omšu v misijných krajinách za svojich blízkych. „Ponúkame vám túto možnosť, pričom vám odošleme darčekovú vianočnú pohľadnicu, do ktorej si sami môžete napísať venovanie, úmysel i počet svätých omší. Úmysel svätej omše sa môže týkať osoby alebo udalosti, môže byť prosbou alebo poďakovaním. Vianočné pohľadnice vám pošleme po Vašej registrácii do 21. decembra 2021, aby ste ich mohli odovzdať na Vianoce priamo vašim blízkym,“ píšu.

Celý omšový milodar putuje kňazovi, ktorý sväté omše slúži. „V milodare nie sú zahrnuté režijné náklady, ktoré súvisia so spracovaním intencií, tlačou pohľadníc a poštovným, preto by nám veľmi pomohlo, ak pridáte k milodaru ľubovoľnú sumu na pokrytie týchto nákladov, alebo na podporu misií,“ uviedli misijné diela. Ak chcete registovať sväté omše bez vianočnej pohľadnice, môžete tak urobiť TU.

Podobne, ako minulý rok, aj tentoraz Pápežské misijné diela ponúkajú tzv. trojkráľovú hviezdu. Na sviatok Troch kráľov je zvykom požehnávať príbytky. Požehnanie vykonáva kňaz, ale môže ho vykonať aj dospelý člen rodiny. Je to silné požehnanie, ktoré trvá celý rok. Materiál na požehnania domu si môžete objednať do 20. decembra,“ uvádzajú PMD, ktorú pošlú text modlitby požehnania príbytku, ikonu Svätej rodiny (A5 na tvrdom papieri), nálepku na dvere s nápisom 20*C+M+B+22 (dobre odlepiteľná) a leták s informáciou o možnosti podpore slovenských misionárov.( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20211126027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]