[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie mladých Laura, pripravilo projekt adventných zamyslení
P:3, 25. 11. 2021 10:39, DOM

Bratislava 25. novembra (TK KBS) Združenie mladých Laura, pripravilo opäť projekt adventných zamyslení. Odštartuje o pár dní. Môžete sa tešiť na evanjeliové zamyslenia, ktorých autormi sú mladí ľudia, vďaka ktorým sa Projekt Vianoce posúva ďalej a ponúka inšpiráciu i možnosť hlbšieho prežívania adventu, avizuje Jozef Čabala.

Bratislava, Projekt Vianoce

Tím mladých dobrovoľníkov pripravuje krátke meditácie, ktoré pri čítaní Svätého písma prinášajú nielen podnety na hlbšie zamyslenie sa nad textami evanjelia, ale môžu pomôcť prehĺbiť osobnú modlitbu a ponúknuť inšpiráciu do každodenných situácií či problémov. Okrem meditácií sú súčasťou aj úlohy „V akcii“, ktoré sa viažu na konkrétne zamyslenia a môžu niekomu poslúžiť ako nápady na adventné predsavzatia. „Tieto zamyslenia ma každoročne sprevádzajú počas adventu, a som vďačná za tých, ktorí ich pripravujú. Prinášajú mi možnosť chvíľku sa zastaviť, premýšľať, čerpať a byť s Bohom. Vždy keď si zamyslenie ráno prečítam, sprevádza ma po celý deň a otvára mi obzory pre nové vnímanie a premenu srdca. Nesú v sebe veľké posolstvo, ktoré každý človek môže odovzdávať ďalej,“ uvádza Mária, čitateľka a autorka zamyslení.

Projekt Vianoce sa usiluje pomáhať čitateľom pri budovaní duchovného vzťahu s Bohom prostredníctvom modlitby a Svätého Písma a pripraviť sa tak na pokojné a plnohodnotné prežívanie vianočných sviatkov. „Vnímam, že mladí ľudia túžia čítať evanjelium, často si však nevedia nájsť čas, alebo potrebujú len niekoho, kto by ich v tom sprevádzal a nejakým spôsobom „nakopol“. Myslím si, že Projekt Vianoce dáva skvelú príležitosť mladým rásť vo viere a motivuje ich čítať sv. Písmo,“ hovorí Anička, spoluorganizátorka projektu. „Chcel by som poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí aj tento rok obetovali trochu času – zastavili sa – a prostredníctvom Ducha Svätého, chcú niečo posunúť aj druhým,“ dodáva Jozef organizátor projektu.

Projekt Vianoce! uverejní prvé zamyslenie 28.11. na Prvú adventnú nedeľu. Zamyslenia budú pribúdať každý deň od prvej adventnej nedele až do 26. decembra. Čitatelia ich nájdu na Facebooku pod názvom projektu alebo na našej domovskej stránke laura-mladez.sk, tiež aj na Instagrame pod názvom lauramladez. Zároveň si zamyslenia môžete vypočuť aj v Rádiu Mária a na Spotify.

TK KBS informoval Jozef Čabala( TK KBS, jca, ml; pz ) 20211125027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]