[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 05. 2024   Meniny má Júlia, Juliana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dieťaťom svetla sa stal mladý hasič, v Betleheme ho odpálila Rianna
P:3, 25. 11. 2021 10:18, DOM

Bratislava 25. novembra (TK KBS) Malý plamienok z Betlehema, ktorý poznáme pod názvom Betlehemské svetlo, už dorazil do Rakúska. Na viedenskom letisku ho prevzal Tobias Nussbaumer. Vzhľadom na aktuálnu situáciu spojenú s pandémiou koronavírusu ani tento rok Dieťa svetla necestovalo do Betlehema. Odpálila ho tam deväťročná Rianna Danho.

Mladý hasič Tobias

Ako poďakovanie za prácu po silných krupobitiach v Rakúsku vyzvala tento rok hornorakúska televízia ORF hasičské zbory, aby nominovali Dieťa svetla. Voľba padla na jedenásťročného Tobiasa Nussbaumera z Kirchhamu (okres Gmunden), ktorý sa angažuje v miestnom hasičskom zbore. Obzvlášť hrdí sú jeho kamaráti hasiči.

Aktuálne neľahká situácia ohľadom koronavírusu prekazila silnú tradíciu aj v tomto roku – Dieťa svetla necestovalo do Svätej zeme, aby zapálilo Svetlo pokoja v Jaskyni Narodenia Ježiša.

Po minuloročnom vzore sa o to postarala deväťročná Rianna Danho, ktorá žije v Betleheme. Bola tak na začiatku úvodnej cesty Betlehemského svetla v tomto roku, ktoré síce čaká ešte množstvo stoviek a tisícok kilometrov, no dobrou správou je, že už sa nachádza v susednom Rakúsku. Tam dorazilo letecky v špeciálnej lampe v sobotu, 20. novembra.

Odpálenie v Betleheme

Betlehem, Betlehemske svetlo

Hneď na to, ako deväťročná Rianna odpálila tohtoročné Betlehemské svetlo v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme sa vydalo na svoju leteckú púť do Viedne, kde ho prevzal Tobias – Dieťa svetla. Pozrite si ako tento proces prebieha a ako Svetlo cestuje v reportáži rakúskej ORF.

Svetlo ako nádej

„Tradičný vianočný zvyk by tento rok, najmä vzhľadom na náročnú koronavírusovú krízu, mal znamenať predovšetkým súdržnosť, solidaritu a nádej,“ hovorí patrón kampane v Rakúsku, guvernér Thomas Stelzer. Pevne veríme, že s týmto malým nenápadným plamienkom nesúcim silné posolstvo prídu pod naše krásne Tatry práve aj tieto symboly, aby prežiarili vianočné obdobie v týchto časoch, píšu slovenskí skauti. 

Kedy príde Betlehemské svetlo na Slovensko?

Plamienok teraz čaká v susednom Rakúsku na svoj veľký deň, 11. december, kedy za začne jeho tohtoročná cesta po svete. V tento deň máme naplánovaný jeho príchod aj na Slovensko.

To ako a kedy presne ho skauti a skautky zo Slovenského skautingu prinesú, akou formou ho budú po našej krajine distribuovať, či kde presne sa k nemu budete vedieť dostať je zatiaľ vzhľadom na aktuálne nejasný vývoj opatrení ťažké povedať. Môžeme však sľúbiť, že Betlehemské svetlo sa naši členovia budú snažiť priniesť všade tam, kde to pôjde a súčasne bude bezpečné, avizujú slovenskí skauti.

Zdroje: religion.orf.at, oe3.orf.at, betlehemskesvetlo.sk( TK KBS, bsv, ml; pz ) 20211125026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]