[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bober mladým: Naberajte múdrosť, aby sa váš život stal darom
P:3, 23. 11. 2021 13:15, DOM

Košice/Prešov 23. novembra (TK KBS) Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober vyzval mladých arcidiecézy, aby nabrali „pravú múdrosť, hodnoty a skúsenosti, aby sa celý váš život stal darom pre tento svet, ktorý vás potrebuje“. Uviedol to na Arcidiecéznom stretnutí mládeže, ktorým vyvrcholili podujatia pre mladých v arcidiecéze v Týždni Cirkvi pre mládež (15. - 21. novembra 2021).

„Pamätajte pritom všetkom na svoje korene, odkiaľ ste vyšli a buďte vďační tým, ktorí vás sprevádzali. Či už sú to rodičia, alebo starí rodičia. Toto je skutočná múdrosť života. Vychádza z koreňov a prináša nové inšpirácie. A k múdrosti pripojte aj vieru. Nebojte sa žiť svoj duchovný život naplno!“ uviedol arcibiskup Bober v prešovskej Konkatedrále sv. Mikuláša.

Vo svojom príhovore tiež pripomenul slová pápeža Františka určené mladým, ktoré zazneli počas jeho návštevy v Košiciach. A pridal aj vlastné slová povzbudenia. „Naberajte pravú múdrosť, hodnoty a skúsenosti, aby sa celý váš život stal darom pre tento svet, ktorý vás potrebuje. Pamätajte pritom všetkom na svoje korene, odkiaľ ste vyšli a buďte vďační tým, ktorí vás sprevádzali. Či už sú to rodičia, alebo starí rodičia. Toto je skutočná múdrosť života. Vychádza z koreňov a prináša nové inšpirácie. A k múdrosti pripojte aj vieru. Nebojte sa žiť svoj duchovný život naplno!“

Z dôvodu pandemických opatrení sa menilo pôvodné miesto stretnutia. Zo Sniny sa najprv presunulo do Košíc, aby sa nakoniec konalo v Prešove, ktorý je aktuálne v bordovej farbe Covid automatu. Svätá omša bola vysielaná aj online, pre mladých, ktorí sa z rôznych dôvod nemohli zúčastniť. Arcidiecézne stretnutie mladých zakončila moderovaná eucharistická adorácia mladých s chválami.

Arcidiecéznym stretnutím mládeže vyvrcholila séria podujatí, ktoré pripravili Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach v spolupráci s Pútnickým pastoračným centrom bl. Anny Kolesárovej (Domčekom) vo Vysokej nad Uhom, Univerzitným pastoračným centrom (UPC) sv. Košických mučeníkov v Košiciach a Univerzitným pastoračným centrom (UPC) Dr. Štefana Héseka v Prešove.

Celý týždeň prebiehala modlitbová reťaz Mladých za mladých, ktorej cieľom bolo modliť sa jeden za druhého, mladý za druhého mladého človeka. Do tejto modlitebnej aktivity sa zapojilo okolo 70 ľudí.

V pondelok sa mladí mohli zúčastniť na evanjelizačnom koncerte s programom Godzone tour v Prešove. Niekoľko tisíc mladých sa povzbudilo vo viere skrze krásny evanjelizačný program, gospelové chválové piesne a svedectvá mladých o tom, že Boh naozaj nie je mŕtvy, ale živý a pôsobí v živote človeka, ak sa mu otvorí.

V stredu sa mladí v sprievode troch kňazov vydalo na výlet na vrch Jánošíkova bašta (523 m n. m.) z vlakovej stanice Kysak. Po návrate do Kysaku nasledovala pešia púť do Obišoviec, po ktorej nasledovala svätá omša v diecéznej svätyni Ružencovej Panny Márie v Obišovciach a agapé v novom Pútnickom dome bl. Anny Kolesárovej v Obišovciach.

Týždeň vyvrcholil Arcidiecéznym stretnutím mládeže. Jeho program začal besedou s tromi kňazmi dobrovoľníkmi v nemocniciach počas pandémie COVID-19. Po besede nasledoval svätý ruženec mladých v Konkatedrále sv. Mikuláša a svätá omša, ktorej predsedal arcibiskup Bober. Koncelebrovali Mons. Marek Forgáč, pomocný biskup a ďalší kňazi venujúci sa pastorácii mládeže v Košickej arcidiecéze.

Fotografie z jednotlivých podujatí je možné si pozrieť na Facebooku ACM a na www.ke-arcidieceza.sk

TK KBS informovali Ján Kulan a Jaroslav Fabian( TK KBS, jku, jfa, ml; pz ) 20211123026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]