[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Červenú stredu si budeme pripomínať prenasledovaných pre náboženské presvedčenie
P:3, 23. 11. 2021 08:35, DOM

Bratislava 23. novembra (TK KBS) Tento týždeň, 24. novembra, je Červená streda, kedy si budeme pripomínať všetkých, ktorí sú vo svete prenasledovaní pre svoje náboženské presvedčenie. Niektorí pre Krista ešte aj dnes zomierajú. Tu je príbeh jedného z nich.

Dvadsaťročný mladík Akash Bashir mal pred šiestimi rokmi vo svojej štvrti v pakistanskom meste Lahor zodpovednú úlohu. Bol na stráži pri vchode do kostola, aby sa jeho spolufarníci mohli pokojne zúčastniť na bohoslužbe. V tú nedeľu sa však do kostola pokúsil dostať samovražedný útočník. Keď ho Akash zastavil, všimol si výbušniny ukryté pod jeho bundou. Chytil útočníka a obetou vlastného života mu zabránil vojsť do kostola. Akashove posledné slová bol výkrik: "Hoci zomriem, do kostola ťa nepustím!"  Tento mladý kresťan svojim hrdinským činom zachránil životy viac ako 2 tisíc bratom a sestrám zhromaždeným v kostole. Jeho rodičia sa dnes modlia za blahorečenie mladého syna.

Kresťania nielen v Pakistane však stále zažívajú útoky. Mnohí položili svoje životy za vieru v Ježiša. Preto nechceme mlčať. Na Červenú stredu, chceme dať týmto ľuďom naše hlasy. Chceme si verejne pripomenúť všetkých, ktorí sú vo svete prenasledovaní pre svoje náboženské presvedčenie. Vonkajším znakom tejto iniciatívy je okrem iného aj červené svetlo symbolizujúce krv trpiacich pre vieru.

Pripojte sa k nám - modlitbou za prenasledovaných. Spojte sa online, alebo naživo s rodinou a priateľmi, a pomodlite sa spoločne. Nasvieťte kostol či inú stavbu vo Vašej obci načerveno. Podklady nájdete na našej webstránke: www.cervenastreda.sk.

Na lokálnej úrovni sa môžete pridať aj k týmto aktivitám:

Komisia pre mládež v Smižanoch, streda o 18:00: Svätyňa Božieho milosrdenstva. Okrem modlitby sv. ruženca a slávenia sv. omše si môžete vypočuť aj osobné svedectvo Mirny Khaleel z Iraku. Táto udalosť bude aj ONLINE. Centrum pomoci pre rodinu v Trnave, streda o 17:00: Kostol Najsvätejšej Trojice. Svätá omša s prosbami za prenasledovaných kresťanov. Rímskokatolícka farnosť v KEŽMARKU, streda o 18:00: Bazilika sv. Kríža. Po svätej omši bude nasledovať sprievod z baziliky so zažatými sviečkami na cintorín s modlitbou za prenasledovaných kresťanov.

Dajte nám vedieť o Vašich pripravovaných, či uskutočnených aktivitách. Radi o Vás napíšeme a podelíme sa s dianím vo Vašej obci, farnosti či rodine aj s ostatnými. Budeme sa tešiť na Vaše fotografie na adrese info@acn-slovensko.org, alebo prostredníctvom označenia #cervenastreda #redwednesday na sociálnych sieťach.

Postavme sa spoločne za vieru a slobodu. Buďme spolu hlasom prenasledovaných pre svoje vierovyznanie.

Modlitba za trpiacich kresťanov
Nebeský Otec, prinášame dnes pred tvoju tvár tých, ktorí ťa nemôžu slobodne vyznávať a trpia z lásky pre Tvoje Meno. Prosíme ťa za našich bratov a sestry v Sýrii, ktorých vlasť je zmietaná vojnou a chudobou a oni sú nútení zanechať svoje domovy. Modlíme sa za veriacich v Nigérii, kde sú kresťanské dediny vyhladzované a ženy zotročované extrémistickými militantmi. Vypočuj volanie svojich detí v Mozambiku. S prázdnymi rukami utekajú
z provincie Cabo Delgado, kde im hrozia únosy a smrť a ich kostoly a domy sú demolované. Zhliadni na Libanon, ktorý čelí obrovským krízam a napriek tomu sa snaží poskytovať útočisko utečencom z iných krajín. Daj im každodenný chlieb. Navštív svoj ľud v Iraku, ktorý sa pomaly vracia späť na Ninivské pláne. Pomôž im znova vybudovať domovy, ktoré stratili v ohni nenávisti. Prosíme ťa za tvoje deti v Pakistane. Aby už nemuseli trpieť hrozby únosov, trestov smrti a sexuálneho zotročovania preto, že milujú svojho Spasiteľa. Daj útechu všetkým na celom svete, ktorí trpia núdzou alebo sú rozličnými spôsobmi utláčaní pre svoje vierovyznanie. Pokorne ťa prosíme
o bezpečnosť, spravodlivosť a slobodu pre všetky tvoje deti. Pán bude utláčanému útočišťom, príhodným útočišťom v časoch súženia. Na teba sa spoľahnú tí, čo tvoje meno poznajú, veď ty, Pane, neopúšťaš tých, čo ťa hľadajú. (Ž 9, 10-11)
Otče náš ... Sláva ...( TK KBS, ACN, rp; pz ) 20211123019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]