[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Spišskej diecéze spustili kampaň na pomoc prenasledovaným kresťanom
P:3, 15. 11. 2021 11:02, DOM

Važec 15. novembra (TK KBS) Komisia pre mládež v Spišskej diecéze pripravila kampaň s názvom Mladí prenasledovaným. Cieľom je vyjadriť solidaritu a modliť sa za prenasledovaných kresťanov, ktorých z roka na rok pribúda.

V súčasnosti trpí vo svete v dôsledku utláčania vyše 340 miliónov kresťanov. Iniciatíva mladých pozostáva z modlitieb, svedectiev a príbehov novodobých mučeníkov a zo zbierky pre prenasledovaných, ktorú bude realizovať pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi. Celá kampaň vyvrcholí 24. novembra, v deň, ktorý je už niekoľko rokov známy ako Červená streda.

Počas večera sa zvyknú rozsvietiť mnohé kostoly a aj niektoré administratívne budovy dočervena. Je to symbol pripomínajúci utrpenie ľudí prenasledovaných pre svoju vieru. Zároveň je to symbolické vyjadrenie solidarity s našimi trpiacimi bratmi a sestrami.

„Ak sa chcete do kampane zapojiť, môžete sa spolu s nami modliť každý deň napoludnie modlitbu Anjel Pána, ktorú vysielame online na sociálnych sieťach, napr. na https://www.facebook.com/komisia.sk.

Takisto si tam každý deň môžete prečítať jeden príbeh alebo svedectvo novodobých mučeníkov pre vieru. Do tretice máte možnosť pomôcť aj finančne prispením do zbierky ACN na pomoc prenasledovaným kresťanom. Táto zbierka bude spustená v najbližších dňoch. Všetky bližšie informácie nájdete na www.komisia.sk alebo na www.acnslovensko.sk," avizuje Komisia pre mládež.

Komisia pre mládež koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, trikrát ročne organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet. 

Viac informácií sa nachádza na stránke www.komisia.sk.

TK KBS informoval Daniel Lysý( TK KBS, dly, ml; pz ) 20211115031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]