[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada KBS pre rodinu prináša ôsme video zo seriálu k Roku rodiny
P:3, 15. 11. 2021 10:45, DOM

Bratislava 15. novembra (TK KBS) Rada KBS pre rodinu v spolupráci s TV LUX zverejnila ôsme video zo seriálu Roku rodiny Amoris laetitia a v poradí 27. katechézu.

„Rodina má prirodzené poslanie vychovávať deti. (...) Rodičovstvo si vyžaduje lásku a túžbu vyzdvihnúť v druhých to najlepšie. Otcovstvo a materstvo sú nenahraditeľné úlohy. Materstvo vie, ako priniesť lásku a ochranu ľudskej krehkosti. Otcovstvo otvára dieťaťu neprebádané horizonty života a kladie mu základné kamene morálneho života, ktoré mu umožnia odvážne realizovať vlastný životný projekt. Týmito slovami nás Svätý Otec uvádza do témy výchovy detí, ktorá je "povolaním, výzvou a radosťou“. Toto je ôsme z desiatich videí, v ktorých sa pápež František stretáva s rodinami z rôznych častí sveta.

Odvoláva sa na siedmu kapitolu apoštolskej exhortácie Amoris laetitia: "Posilnenie výchovy detí". Popri Svätom Otcovi sú to svedectvá dvoch misionárskych rodín z Holandska a Ruska. "Vieme, že odovzdať im vieru, naučiť ich žiť ako kresťania je základným poslaním... Aby sa naučili žiť s Bohom už od útleho veku, aby sa naučili, že si môžu navzájom odpúšťať, že môžu milovať iným spôsobom, ako miluje Boh, že môžu objaviť iný spôsob života," svedčí Javier.

„Pastorácia by mala pomáhať rodinám, aby si osvojovali základné ľudské hodnoty ako sú cudnosť, rešpektovanie rozdielov medzi mužom a ženou, uvedomenie si a prijatie tela, význam úplného sebadarovania v manželstve, hodnotu zasnúbenia ako obdobia dozrievania pre manželstvo,“ uzatvára pápež František.

Desať videí Amoris Laetitia" vysvetľuje kapitoly exhortácie a Svätý Otec nás s pomocou niektorých rodín pozýva na spoločnú cestu za znovuobjavením hodnoty a krásy rodiny. Každé video je sprevádzané 3-4 katechézami, ktoré môžu flexibilne využívať rodiny, diecézy, farnosti, spoločenstvá. Tento pastoračný materiál je iniciatívou Dikastéria pre laikov, rodinu a život v spolupráci s Dikastériom pre komunikáciu v rámci "Roku rodiny Amoris Laetitia. Všetky videá a katechézy je možné nájsť na stránke Rady KBS pre rodinu.

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu( TK KBS, kbs, ml; pz ) 20211115029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]