[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 30. 09. 2023   Meniny má Jarolím      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rozdávali ceny v oblasti digitálnej evanjelizácie, ceny si odniesli i Slováci
P:3, 11. 11. 2021 14:30, ZAH

Ostrava 11. novembra (TK KBS) Ekumenický web signály.cz, ktorý vznikol pred dvadsiatimi rokmi s cieľom podporovať mládež v online priestore, odovzdal ceny v oblasti diginálne evanjelizácie. Ide o anketu Signály Awards, ktorá tento rok prebehla už druhýkrát a nadväzuje na súťaž Blog roku. Táto anketa má za cieľ oceniť mladých veriacich, ktorí sa snažia prostredníctvom sociálnych sietí evanjelizovať a motivovať k službe Bohu.

Súťažiaci nominovali ich sledujúcich a tí pre nich tiež potom hlasovali. Výsledky súťaže a slávnostné odovzdanie cien mohla široká verejnosť sledovať prostredníctvom priameho prenosu, ktorý vysielala televízia Noe. Prenosom sprevádzala bloggerka a koordinátorka webu Kateřina Sedláčková a moderátor Albín Augustín Balát.

Počas priameho prenosu sa na obrazovkách objavil aj Mons. Martin David, biskup ostravsko-opavský, ktorý mladých ľudí povzbudil slovom: „Mám radosť zo všetkých, ktorí si uvedomujú, že byť online nie je len veľká vymoženosť dnešnej doby, ale pre nás kresťanov tiež veľká výzva. Výzva na to, aby sme svedčili o tom, že On, Ježiš, je zmyslom, cieľom a naplnením nášho života. Nech teda vo všetkom, čo robíme online, sa napĺňa to, čo o Kristovi povedal Ján Krstiteľ: On musí rásť, ja sa však menšiť”.

Podcast roka
Na prvom mieste sa umiestnil slovenský podcast Zabudnuté cesty, ktorí tvoria Janči Máhrik a José Calvo Aquilar (na snímke). Ich podcasty hovoria o skutočne kvalitnom živote. Nanovoobjavujú kľúčové spôsoby života, ktoré v súčasnej spoločnosti zapadávajú prachom. Na druhom mieste sa umiestnil Ecclessia Podcast, ktorý sa snaží sprostredkovať najmä mladým ľuďom rozhovory so zaujímavými osobnosťami z Katolíckej cirkvi. Tretie miesto si odnáša podcast Na dreň, ktorý tvoria mladí redaktori rádia Proglas. Silné príbehy ľudí, debaty o témach, o ktorých sa inde nehovoria, aj o živote s Bohom.

Video roka

Zatiaľ čo v minulom roku prvé miesto s prehľadom získali Pastoral Brothers, tento rok víťazstvo patrí slovenskému hudobnému zoskupeniu TowMeot, ktoré si odnáša prvé miesto v kategórii video roka. Názov, ktorý skupina nesie, v preklade z hebrejčiny znamená „veľmi dobrý“. Skupinu tvoria štyria kresťanskí rapperi, ktorí jedinečnosťou svojich životných príbehov prinášajú na pódium texty plné svedectva, myšlienok na zamyslenie, ale aj slová povzbudenia. Druhé miesto si odnáša slovenská hudobná kapela alltide, traja kamaráti z Prešova a okolia, ktorí spolu začali tvoriť hudbu približne pred rokom a pol. Vo svojej hudbe spájajú akustické nástroje s elektronickými prvkami blízkymi indie folku/indie pop žánrom. V poslednej dobe vydali prvú pieseň z ich debutového EP s názvom "pamätaj si ma". Celistvý projekt je vyjadrením ich príbehu s vedomím minulosti a vidinou do budúcnosti. Tretie miesto si odnáša hudobný projekt Jedno.tu, skupina umelcov, tvorcov, sníčov. Túži spájať ich individuálne umelecké cesty v jednote. Túži vytvoriť nový priestor pre skryté talenty, rozhodne odporúčame si pustiť ich tvorbu!

Instagram roka

Prvé miesto si rovnako ako v minulom roku odnáša Svetlana Mašková, ktorá má na svojom instagrame nick @swettlushprior. Jej instagramový účet sleduje vyše desať tisíc užívateľov, ktorí spolu s ňou tvoria jedno veľké spoločenstvo. Navzájom sa povzbudzujú a snažia sa šíriť Kristovo meno. Druhé miesto si odnáša Karolína Zvoníčková, ktorá na svojom instagrame figuruje ako @bile_misto, vyrába kresťanské papierenské produkty, napríklad diáre. Tretie miesto si odnáša diakon Jiří Dyčka, ktorý je spoluzakladateľom kresťanského projektu Live4G. Na instagrame ho nájdete pod nickom @jiridycka a venuje sa predovšetkým vlogovaniu. Natáča videá na rôzne kresťanské témy, jeho najsledovanejšie video nesie názov Spoveď.

Projekt roka

Projekt roka je tento rok tiež jedna z nových kategórií. Chceme oceniť tých, ktorí sa venujú či už v spoločenstve alebo vo dvojici niečomu, čo má v živote zmysel. Prvé miesto si v tejto kategórii odnáša Saleziánske stredisko mládeže Brno – Žabovřesky spoločne s OS Vspojení. Oba tieto projekty získali rovnaký počet hlasov. Saleziáni v Brne sa venujú mládeži a majú množstvo projektov, napríklad tábory, krúžky pre deti, saleziánske mediálne stredisko... Os Vespojenie sa venuje mladým ľuďom z detských domovov po celej Českej republike. Pani Buriánková, zakladateľka združenia, celý svoj život obetuje pre týchto mladých ľudí, ktorí sa po odchode z detského domova potrebujú postaviť na nohy. Pomáha im v rámci projektu Dom na polceste v Meclove na Domažlicku. Toto združenie má tiež jeden svoj veľký projekt, ktorý nesie názov Staňte sa Ježiškom deťom z detských domovov, kde sa snaží osloviť širokú verejnosť, aby deti a mladí ľudia našli pod stromčekom svoje vlastné splnené priania – napríklad ponožky, vankúš, topánky, tí, ktorí opúšťa detský domov, napríklad práčku do svojho štartovacieho bývania... Na druhom mieste sa umiestnil projekt Festival na Výšinách, jedná sa o kresťanský multižánrový open-air festival, ktorý ponúka nielen skvelé hudobné zážitky, ale aj prednášky o pálčivých témach. Tretie miesto si odnáša projekt Live4G, ktorý sa venuje predovšetkým digitálnej evanjelizácii. Ich mottom je – Zažili sme, že Boh je živý, preto Ho chceme prinášať aj na sociálne siete: obrazom, zvukom i textom.

Blog roka

V kategórii blog roku si prvé miesto odnáša blog s názvom Svet of poems, projekt Ondreja Navrátila, ktorý sa snaží prostredníctvom svojho blogu ponúkať pravidelnú dávku svojich básní a poézie. Na druhom mieste sa umiestnil blog Kataríny Sedláčkovej s názvom Grafofilov Blog, kde nájdete predovšetkým glosy z autorkinho života. Tretie miesto si odnáša blog Z neba pre Teba. Na tomto blogu, ktorý má pod svojim vedením mladá Sára Schulhauserová, nájdete predovšetkým jej svedectvo, zamyslenie alebo aj jej obľúbené pasáže z Biblie.

Všetky ďalšie výsledky je možné nájsť na webe súťaže www.signalyawards.cz alebo aj na sociálnych sieťach.

TK KBS informoval Albín Balát( TK KBS, aba, ml; pz ) 20211111045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]