[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätomartinská zbierka podporí výstavu domov po tornáde na Morave
P:3, 11. 11. 2021 08:55, DOM

Bratislava 11. novembra (TK KBS) Výstavbu domu pre seniorov, ktorí po tornáde na Morave nemajú prostriedky na obnovu svojich domov, podporí tohtoročná dobročinná Svätomartinská zbierka. V kostoloch Bratislavskej arcidiecézy bude pri všetkých svätých omšiach v nedeľu 14. novembra. Zbierku je možné podporiť aj prostredníctvom tohto QR kódu. 

Prvá Svätomartinská zbierka sa konala v roku 2009. Finančné prostriedky sa vtedy použili na prestavbu a prístavbu domu pre Cenacolo v Kráľovej pri Senci. V roku 2010 bola zbierka určená na povodňami zničený most v obci Bukovce na východe Slovenska. Následne získala výnos zo zbierky Detská fakultná nemocnica v Bratislave; použila ho na zakúpenie lekárskeho prístroja. Zbierka z roku 2012 bola určená na prístrojové vybavenie škôl pre slabozrakých a nevidomých v Bratislave a v Levoči.

Výťažok z roku 2013 poputoval na kotolňu a vykurovacie zariadenie v Nocľahárni sv. Vincenta de Paul v Bratislave. Zbierku v roku 2014 si prevzali zástupcovia základných a materských škôl pre žiakov so sluchovým postihnutím z Bratislavy, Lučenca, Kremnice, Levoče, Prešova a Červenice. O rok neskôr veriaci arcidiecézy podporila projekty na pomoc utečencom.

Podpora z roku 2016 bola určená na na zabezpečnie podpory “domovom na pol ceste”, ktoré slúžia mladým ľuďom vychádzajúcim z detských domovov a centrám pre obnovu rodín, ktoré sa dostali do krízy. V roku 2017 zbierka podporila kresťanov - utečencov, ktorí sa vracajú do svojich domovov. V roku 2018 bola zbierka určená na výstavbu Pastoračného centra blahoslavenej Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Minulý rok zbierka podporila štúdium a pobyt v seminári pre bohoslovcov diecézy Gikongoro v Rwande a štúdium a pobyt v seminári pre bohoslovcov arcidiecézy Erbil v Iraku.

Zbierku ohlasuje zvyčajne pastiersky list arcibiskupa. Aj tento rok si ho veriaci vypočujú v kostoloch. Bratislavská arcidiecéza pri príležitosti sviatku svätého Martina, patróna katedrálneho chrámu i celej arcidiecézy, zároveň v týchto dňoch organizuje Svätomartinské trojdnie. Slávnostné sväté omše v Katedrále sv. Martina v Bratilslave sú slávené na poďakovanie za Boží dar návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku, osobitne za službu všetkých dobrovoľníkov, liturgických spolupracovníkov na slávení v Šaštíne a všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pripravovali a organizovali stretnutia so Svätým Otcom. Záverečné dve budú vo štvrtok 11. novembra o 18:00 a v nedeľu 14. novembra o 10:30. Hlavným celebrantom je bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Bratislava, arcidieceza, trojdnie( TK KBS, ba, ml; pz ) 20211111023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]