[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny vysvetľujú texty o príchode Pána Ježiša Krista
P:3, 10. 11. 2021 09:00, DOM

Bratislava 10. novembra (TK KBS) Vyšli Katolícke noviny, prinášame ich anotáciu (bez redakčnej úpravy).

Avíza na Katolícke noviny 45/2021:

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú biblické texty o druhom príchode Pána Ježiša Krista. Ľudia sa nezriedka zaoberajú témou, čo nastane, ak sa skončí existencia našej zeme, aké vyhliadky má ľudstvo a kedy to vlastne môže prísť. Pán Ježiš nás však upozorňuje, že podstatnejšia – než sebaspoľahlivejšie informácie – je osobná pripravenosť na druhý príchod Božieho Syna.

Pri príležitosti Svetového dňa chudobných sa rozprávajú s rímskokatolíckym kňazom Košickej arcidiecézy Petrom Gombitom, ktorý je riaditeľom neziskovej organizácie Oáza - nádej pre nový život v Bernátovciach. V rozhovore pre Katolícke noviny ponúkol pohľad kňaza na to, ako môže v púšti blahobytu a ľudskej nevšímavosti vzniknúť oáza pre chudobných.

Predstavujú farnosť svätej Alžbety Uhorskej v obci Beluša v Žilinskej diecéze. Napriek tomu, že 17. novembra uplynie už 790 rokov od smrti sv. Alžbety Uhorskej, jej odkaz je stále aktuálny. Farár farnosti Beluša Vladimír Štefánik preto Katolíckym novinám porozprával aj o tom, akými duchovnými atribútmi sa od tejto svätice miestni veriaci inšpirujú.

Pripomínajú si sto rokov od narodenia poľskej lekárky a spisovateľky Wandy Półtawskej, ktorej rodina patrila medzi blízkych priateľov pápeža Jána Pavla II. Jej život a dielo si jednoznačne zaslúžia pozornosť a uznanie.

Približujú, ako možno milodarmi na gregoriánske sväté omše pomôcť misionárom v ďalekých krajinách. Gregoriánske sväté omše znamenajú 30 svätých omší, ktoré sú slávené počas 30 dní nasledujúcich po sebe za jedného zosnulého. Možné je aj slávenie 30 svätých omší na spôsob gregoriánskych omší za viacerých zosnulých, prípadne za živých, za zdravie, ako poďakovanie a podobne.

V seriáli Jesenné literárne itinerárium si môžete prečítať úryvok z cestopisu Svetozára Hurbana Vajanského Volosko – Venecia.

Katolícke noviny vás pozývajú zapojiť sa do veľkej predplatiteľskej súťaže. Ak si do 17. decembra 2021 objednáte a zaplatíte ročné predplatné na rok 2022, budete zaradení do žrebovania o 40 hodnotných cien. Vyhrať môžete napríklad zariadenie do študentskej izby, víkendový pobyt v kúpeľoch či tridsaťdielny porcelánový servis. Každý nový predplatiteľ navyše dostane ako darček knihu rozhovorov pápeža Františka a Marca Pozzu O nerestiach a čnostiach.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za, ml; pz ) 20211110016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]