[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V polovici novembra sa začne sedemnásty Týždeň Cirkvi pre mládež
P:3, 06. 11. 2021 10:00, DOM

Bratislava 6. novembra (TK KBS) Od 15. do 21. novembra 2021 sa uskutoční sedemnásty Týždeň Cirkvi pre mládež. Uskutočňuje sa pravidelne počas novembrového týždňa, kedy si na základe udalostí z roku 1989 pripomíname medzinárodný deň študentstva.

Pandémia koronavírusu značne ovplyvnila prácu s mládežou, avšak napriek tomu mnohí hľadajú ako mladým priblížiť aj v tomto čase. „Chceme mladým ukázať cez mnohé aktivity, že Cirkev je tu pre nich a že ich chce sprevádzať vo všetkých ich radostiach a bolestiach,“ hovorí žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, predseda Rady pre mládež a univerzity KBS.  

Po presunutí Svetového dňa mládeže z Kvetnej nedele na sviatok Krista Kráľa Svätým Otcom (tentokrát 21. novembra) bude 36. svetový deň mládeže slávený počas Týždňa Cirkvi pre mládež.  Hlavnou myšlienkou, ktorá bude tento deň a celý týždeň sprevádzať je téma posolstva, ktoré na tento rok určil Svätý Otec: “Vstaň! Ustanovím ťa za svedka toho, čo si videl.” (porov:. Sk 26,16) 

Vyzýva k tomu sám pápež František v spomínanom posolstve: “Vstaňte a slávte svetový deň mládeže vo vašich miestnych cirkvách! Znovu pozývam všetkých vás, mladí ľudia z celého sveta, aby ste sa zúčastnili na tejto duchovnej púti, ktorá nás povedie k sláveniu Svetových dní mládeže 2023 v Lisabone.

Najbližšie stretnutie však bude vo vašich miestnych cirkvách, v rôznych diecézach a eparchiách sveta, kde sa na sviatok Krista Kráľa bude sláviť Svetový deň mládeže 2021 na lokálnej úrovni. Dúfam, že všetci budeme môcť prežívať tieto etapy našej cesty ako skutoční pútnici a nielen ako „turisti viery“!

Otvorme sa Božím prekvapeniam, lebo on chce, aby nám na našej ceste svietilo Jeho svetlo. Otvorme sa a počúvajme jeho hlas aj prostredníctvom hlasov našich bratov a našich sestier. Takto pomôžeme jedni druhým spoločne vstať a stať sa v tomto ťažkom historickom momente prorokmi nových čias, plných nádeje!” (Posolstvo Svätého Otca Františka na 36. svetový deň mládeže)

Diecézne a eparchiálne stretnutia mládeže

Vo viacerých diecézach a eparchiách sa preto budú diať diecézne a eparchiálne stretnutia mládeže, podľa možností, ako to pandemická situácia dovolí a viacero sprievodných aktivít. 

Počas Týždňa Cirkvi pre mládež sa tiež spustí celoslovenská príprava na nadchádzajúce Národné stretnutie mládeže, ktoré bude v lete 2022 v Trenčíne. Nesie názov Výšiny a  skladá sa zo siedmych katechéz, ktoré sa budú postupne zverejňovať na webe narodnestretnutiemladeze.sk. 

Ďalšou celoslovenskou aktivitou je TUMBA - týždeň úloh mladých, ktorú pripravujú dobrovoľníci z Bratislavskej arcidiecézy. Ide o týždeň, kedy mladí majú plniť niekoľko úloh, ktoré ich pozývajú byť ľuďmi vydávajúcimi svedectvo. 

Godzone tour a Mladé srdce

Tradičným podujatím, ktoré sa v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež koná je Godzone tour. Navštívi päť slovenských a  jedno české mesto. eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pripravuje aktivity pre farnosti cez projekt Mladé srdce, ktorý sa inšpiruje myšlienkou, že skutočne mladý je ten, kto je schopný milovať. 

Do týždňa Cirkvi pre mládež je zapojených množstvo iných malých projektov, ktoré budú prebiehať na lokálnej úrovni. Viac informácií o nich bude zverejnených na mladez.kbs.sk.  ( TK KBS, rpm; ml ) 20211106002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]