[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 25. 09. 2023   Meniny má Vladislav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tím z Gymnázia sv. Andreja z Ružomberka absolvoval pobyt v Turecku
P:3, 02. 11. 2021 12:21, ZAH

Turecko 2. novembra (TK KBS) Posledný októbrový týždeň sa šesťčlenný tím z Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku pod vedením Kataríny Glembovej spolu so zástupcami Lotyšska, Poľska, Rumunska zúčastnil na prvej mobilite organizovanej tureckou partnerskou základnou školou v Burse.

„Počas piatich dní sme sa oboznámili s metódou P4C (Philosophy for Children), ktorá vychádza zo sokratovskej metódy  a smeruje k rozvoju zručností potrebných pre 21. storočie ako kreativita, spolupráca, spolupatričnosť a kritické myslenie. Metódu sme si vyskúšali aj prakticky a po riadenej diskusii o pozitívach a negatívach technológie sme pracovali na  výtvarnom vyjadrení nášho vnímania života so závislosťou na technológiách a tiež  toho, ako je možné technológiu rozumne využívať," informovala Lucia Olosová.

Súčasťou mobility bola aj ochutnávka tureckej kultúry. „Dozvedeli sme sa veľa o tom, ako sa vyrába hodváb, na čo sa používa, mohli si vyskúšať prácu na pravom hodvábnom koberci, vyskúšali si techniku  mramorovania papiera, navštívili sme Karagoz Museum, Fetih Muzesi, tradičný bazár, zúčastnili sa osláv Dňa republiky a nemohli chýbať ani špeciality tureckej kuchyne ako kebab a baklava," uviedla ďalej Olosová.

V rámci projektu sa uskutočnia ešte štyri mobility, každá bude zameraná na určitú metódu predchádzania závislosti na technológiách a jej zmysluplné využitie vo vyučovaní. Našou témou je gamifikácia a formatívne hodnotenie a mobilitu s týmto zameraním budeme organizovať v októbri roku 2022.( TK KBS, lo; ml ) 20211102031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]