[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 30. 09. 2023   Meniny má Jarolím      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

KPKC vyhlasuje nový literárno-výtvarný projekt Báseň pre Františka
P:3, 02. 11. 2021 10:15, DOM

Bratislava 2. novembra (TK KBS) Katolícke pedagogické a katechetické centrum, n. o. (KPKC) vyhlasuje nový literárno-výtvarný projekt pre rodiny, žiakov základných a stredných škôl Báseň pre Františka.

KPKC, Levoca, sutaz, Basen pre Frantiska

„Len nedávno, v septembri tohto roku, sme zažili návštevu storočia. Mali sme možnosť na našom krásnom Slovensku privítať a mnohí aj stretnúť Kristovho nástupcu. Svätý Otec František pricestoval, aby nás osobne povzbudil vo viere a nádeji a zjednotil pri slávení svätých omší. Vďaka priamym prenosom sme sa stali účastníkmi jeho stretnutí s otcami biskupmi, predstaviteľmi židovskej náboženskej obce, mohli sme sledovať svätú liturgiu, vypočuli sme si jeho príhovory rómskej komunite, mladým ľuďom a rodinám.

So Svätým Otcom na Slovensku to boli dni plné nadšenia pre Krista a myšlienok hodných nasledovania. Ktorá Františkova myšlienka, slovo vás nadchlo? Ktoré jeho gesto zarezonovalo vo vašom srdci? Ktoré stretnutie, príhovor zostane natrvalo vo vašej pamäti? Dajte o tom vedieť celému Slovensku a zapojte sa do projektu Báseň pre Františka," pozýva do súťaže KPKC.

Svätý Otec nazval Slovensko básňou, „odplaťme mu spoločne toto krásne prirovnanie. Inšpirujte sa slovami, ktoré nám Slovákom Svätý Otec adresoval a vytvorte báseň v rozsahu 8 – 12 veršov (riadkov). Prepis jeho príhovorov nájdete na webstránke Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska," uvádza organizátor súťaže. „Ak vám nejde rýmovanie, napíšte úvahu v rozsahu 100 – 150 slov o odkaze pápeža Františka z príhovoru, ktorý vás zasiahol. Čo z jeho slov si odnášate do svojho života.  Sociálne siete i internet boli počas návštevy zaplavené fotografiami zachytávajúcimi Svätého Otca žehnajúceho, objímajúceho, usmiateho či pozorne načúvajúceho. Nechajte sa nimi inšpirovať a nakreslite situáciu, ktorá vás oslovila. Na vaše práce čakáme do konca decembra 2021," píše KPKC.

Básne a úvahy majú byť napísané v slovenskom jazyku a písané na počítači, odoslať ich potrebné na e-mailovú adresu kpkc@gmail.com. Obrázky vyhotovené technikou kresby, maľby, grafiky a ich kombináciou na výkrese formátu A4 je potrebné odoslať poštou na adresu KPKC, Bottova 15, 054 01 Levoča (v obálke formátu A4 – neprehýbajte). Najzaujímavejšie práce po obsahovej i umeleckej stránke budú použité na zostavenie knižnej publikácie, ktorú KPKC, n. o., plánuje vydať. Autori vybraných prác budú o použití svojho príspevku i vydaní publikácie informovaní emailom (poštou).

Štatút projektu Báseň pre Františka | Fotoplagát | Infoplagát( TK KBS, kpkc; ml ) 20211102022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]