[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätá stolica otvorila v arménskom Jerevane pobočku nunciatúry
P:3, 27. 10. 2021 20:39, ZAH

Arménsko 27. októbra (RV) V stredu 27. októbra sa v hlavom meste Arménska uskutočnilo slávnostné otvorenie novej pobočky Apoštolskej nunciatúry v Gruzínsku a Arménsku, ktorej hlavné sídlo je v gruzínskom Tbilisi. Nové priestory prišiel osobne otvoriť substitút vatikánskeho Štátneho sekretariátu Mons. Edgar Peña Parra.

Ako uviedol pri slávnostnom otvorení sídla arcibiskup Peña Parra, je to „jasný znak starostlivosti a záujmu Svätého Otca o obyvateľov krajiny. Preto sa apoštolská nunciatúra často nazýva domovom pápeža“. Pobočka apoštolskej nunciatúry v arménskom Jerevene nenahrádza oficiálne sídlo Apoštolskej nunciatúry v gruzínskom Tbilisi, ale svojimi priestormi uľahčí mnohostrannú angažovanosť misie Svätej stolice a Katolíckej cirkvi v Arménsku.

Okrem tlmočenia srdečných pozdravov a duchovnej blízkosti Svätého Otca vyjadril vatikánsky predstaviteľ vďaku za nedávnu návštevu arménskeho prezidenta Sarkissiana vo Vatikáne a  potvrdil pevné bilaterálne vzťahy medzi Arménskou republikou a Svätou stolicou.

„Kresťanská viera ako zdroj sily a vytrvalosti v dobrých i zlých časoch prispela k formovaniu bohatého duchovného a kultúrneho dedičstva Arménska,“ uviedol ďalej Mons. Peña Parra. Pripomenul blížiace sa 30. výročie nadviazania diplomatických vzťahov medzi Arménskom a Svätou stolicou i tri dôležité výročia krajiny v tomto roku: 30. výročie nezávislosti Arménska, 20. výročie návštevy pápeža Jána Pavla II. a 5. výročie návštevy pápeža Františka v Arménsku.

Mons. Parra na záver otvorenia nového sídla poďakoval apoštolskému nunciovi, arcibiskupovi Josému Bettencourtovi a jeho spolupracovníkom za „všetok čas a úsilie venované uskutočneniu tohto želania Svätého Otca“. Pripomenul aj ekumenické gestá na „potvrdenie apoštolského spoločenstva“, ktoré existuje medzi Arménskou apoštolskou cirkvou a Katolíckou cirkvou.

Nunciatúra má podľa jeho slov byť znamením ekumenizmu: „Dúfam, že katolíci budú v tejto novej nunciatúre vidieť znak blízkosti Svätého Otca a silné povzbudenie, aby svoju vieru žili radostne a v spoločenstve s našimi bratmi a sestrami z Arménskej apoštolskej cirkvi.“( TK KBS, RV mh; ml ) 20211027034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]